Zápis do první třídy 2017

Ve čtvrtek 20. dubna proběhl v naší škole zápis budoucích prvňáčků. Letos jsme zvolili jako motivační pohádku Povídání o pejskovi a kočičce od Josefa Čapka. Malí předškoláci si vyzkoušeli obratnost pejska a kočičky, hledali ztracenou panenku, zdobili pyšnou noční košilku, skládali upečený dort pejska a kočičky a plnili další úkoly, za které si do domečku lepili obrázky z pohádky. Nakonec je čekal zápis u paní učitelky. Podívejte se, jak to u zápisu vypadalo…


Babičky četly dětem

Březen je měsíc knihy, to ví každý, proto druháci přijali nabídku paní knihovnice na besedu „Babičky čtou dětem“. Ve dvou hodinách se vystřídaly třídy 2. A a 2. B v Knihovně Jiřího Mahena ve Slatině. Babičky už na nás čekaly a měly pro nás připravené úryvky z knížek – jak jinak, než o babičkách. Podívejte se, jak se četlo. :-)


Úspěchy našich žáků v matematice

Během měsíců ledna, února a března se naše škola zapojila do řady matematických soutěží. Zde vám přinášíme přehled včetně výsledků našich zúčastněných žáků a žákyň. Všem úspěšným řešitelům blahopřejeme ke krásným výsledkům a přejeme hodně dalších úspěchů!


Basketbal jede, medaile veze!!!

V březnu jsme vyrazili po brněnských tělocvičnách porovnat své síly a dovednosti v basketbalu. Žáci a žákyně naší školy vybojovali krásné bronzové a stříbrné medaile. Ke sportovním úspěchům jim gratulujeme. :-)


Velikonoční přání

Žáci z keramického kroužku přejí všem slatinským občanům krásné svátky jara, bohatou pomlázku a velikonoční talířek plný dobrot. Podívejte se, co vytvořili.


Absolventský večírek

Už druhým rokem se u nás na škole pořádal absolventský večírek, který jsme si nachystali s pomocí naší paní učitelky třídní Ivy Pokorové. Měli jsme připravené bohaté občerstvení a pestrý program. Ten jsme zahájili tanečním vystoupením několika žáků deváté a osmé třídy, které jsme pracně nacvičovali několik týdnů s paní učitelkou Veronikou Dudeškovou.


Novinky Březen 2017

Začátkem Března vyšlo nové číslo časopisu Přemysl a také byly aktualizovány některé stránky webu: Stránky tříd a předmětů, kde můžete nalézt další informace ze tříd, redakce školního časopisu Přemysl, či informace o výuce Angličtiny.


Návštěva Galerie Zetor

V únoru si třída 6. A vyšla na výlet do galerie Zetor. Viděli jsme velké, staré i nové traktory. Mohli jsme si do nich i sednout a vyfotit se. Také jsme se mohli dozvědět, jaké mají traktory značky a na co byli vyrobeni. Na velké zdi jsme viděli složení traktoru…


LVK v Orlických horách

Letošní zima nám umožnila zúčastnit se lyžařského výcviku na pravém sněhu. Jeli jsme do Orlických hor na chatu Jedlová. Lyžařské podmínky byly ideální. Všude závěje a příroda byla krásně pokrytá sněhem. Měli jsme přímo u chaty svah, na kterém jsme se všichni zdokonalovali v lyžování a snowboardingu.


Pohádková vánoční atmosféra i po Vánocích

Ve čtvrtek 5. 1. se žáci 3. ročníku prostřednictvím baletu Louskáček v Janáčkově divadle vrátili do tajemné atmosféry štědrovečerní noci. Děti prožívaly s malou Klárkou známý vánoční příběh, kde ožívají hračky. Klárka dostává pod stromeček hračku Louskáčka, který se v Klárčině snu změní v krásného prince. Louskáček pak Klárku veze na saních do pohádkové země. Jakmile končí noc a začíná nový den, Klárka se probouzí a na jejím klíně leží postavička Louskáčka. Kouzlo Vánoc podtrhly nádherné kostýmy, dekorace a úchvatné výkony tanečníků.


Kontakty

Základní škola a mateřská škola Brno, Přemyslovo nám. 1, p. o.
Přemyslovo náměstí 89/1,
627 00 Brno

telefon 1:548 212 014
telefon 2:548 217 558
ředitelna a fax: 548 217 641

ID datové schránky: 7kw4f7g

reditelka@zspremyslovo.cz

Czech Dalton

Czech Dalton

Archiv příspěvků

Fotogalerie

HER_04_2017-07 her_10_2016-9 her_10_2016-4 HER_0079 HER_0066 HER_0063 HER_0060 HER_0030