Welcome to London

Nejen po stopách Jamese Bonda a Sherlocka Holmese se v květnu vydali žáci naší školy a zároveň poznávali i další zajímavosti Londýna. Během pěti dní toho stihli opravdu hodně. Co vše zažili, a jak se jim zájezd líbil, si přečtete v tomto příspěvku.


Návštěva Hasičů na Den dětí

Dětský den by měl patřit dětem a měl by být akční. Proto 1.6. 2017 třída 6. A vyrazila do největšího výcvikového centra profesionálních hasičů v ČR v Brně-Líšni.


EXPEDICE EVROPA

EXPEDICE EVROPA – outdoorová hra ke Dni Evropy v parku Špilberk
Eurocentrum Brno spolu se střediskem Europe Direct Brno si dne 9. 5. 2017 pro žáky 6. B připravilo zábavnou outdoorovou hru „Expedice Evropa“, kterou jsme si připomněli Den Evropy v parku hradu Špilberk.


Projektový den jako Brno…

V pátek 5. května proběhl na 2. stupni Projektový den jako Brno. Tentokrát jsme zvolili novou formu projektového dne – skupinovou práci v terénu.


Pohár rozhlasu 2017

V květnu přichází na řadu tradiční atletická soutěž, jejíž obvodní kolo se koná hřišti ve Slatině. Výhodu domácího prostředí využili starší žáci (8. + 9. třída) a zvítězili ve své kategorii. Tím si vybojovali účast na okresním finále. Uvidíme, zdali dokáží zopakovat výkony a přivézt do Slatiny pohár či medaile.


Na správné volbě záleží

Žáci devátých tříd si v dubnu vybírali novou cestu životem. Někteří už měli dávno vybrané studium na určité škole, jiní se rozhodovali až na poslední chvíli. Každopádně už téměř všichni mají rozhodnuto a jsou přijati k dalšímu studiu. Letos se poprvé konaly jednotné přijímací zkoušky do maturitních oborů. Uchazeči o studium se podrobili didaktickému testu z českého jazyka a literatury a z matematiky.


Zápis do první třídy 2017

Ve čtvrtek 20. dubna proběhl v naší škole zápis budoucích prvňáčků. Letos jsme zvolili jako motivační pohádku Povídání o pejskovi a kočičce od Josefa Čapka. Malí předškoláci si vyzkoušeli obratnost pejska a kočičky, hledali ztracenou panenku, zdobili pyšnou noční košilku, skládali upečený dort pejska a kočičky a plnili další úkoly, za které si do domečku lepili obrázky z pohádky. Nakonec je čekal zápis u paní učitelky. Podívejte se, jak to u zápisu vypadalo…


Tree of knowledge

Dne 4. dubna jsme se zúčastnili soutěže v anglickém jazyce Tree of knowledge na ZŠ Horníkova. Soutěž se nám velmi líbila, mohli jsme při ní mluvit pouze anglicky.


Babičky četly dětem

Březen je měsíc knihy, to ví každý, proto druháci přijali nabídku paní knihovnice na besedu „Babičky čtou dětem“. Ve dvou hodinách se vystřídaly třídy 2. A a 2. B v Knihovně Jiřího Mahena ve Slatině. Babičky už na nás čekaly a měly pro nás připravené úryvky z knížek – jak jinak, než o babičkách. Podívejte se, jak se četlo. :-)


Úspěchy našich žáků v matematice

Během měsíců ledna, února a března se naše škola zapojila do řady matematických soutěží. Zde vám přinášíme přehled včetně výsledků našich zúčastněných žáků a žákyň. Všem úspěšným řešitelům blahopřejeme ke krásným výsledkům a přejeme hodně dalších úspěchů!


Kontakty

Základní škola a mateřská škola Brno, Přemyslovo nám. 1, p. o.
Přemyslovo náměstí 89/1,
627 00 Brno

telefon 1:548 212 014
telefon 2:548 217 558
ředitelna a fax: 548 217 641

ID datové schránky: 7kw4f7g

reditelka@zspremyslovo.cz

Czech Dalton

Czech Dalton

Archiv příspěvků

Fotogalerie

HER_04_2017-02 HER_04_2017-04 HER_04_2017-03 HER_04_2017-07 her_10_2016-2 her_10_2016-9 HER_0073 HER_0025