ZOO Praha

Dne 4. 6. 2018 jsme se žáky 7.B navštívili pražskou ZOO. V moderní ZOO, která ukazuje zvířata v podmínkách, které se co nejvíce blíží jejich přirozenému prostředí, jsme měli možnost vidět spoustu zajímavých zvířat. Děti si výlet náramně užily a odnesly si spoustu poznatků a krásných zážitků.

Absolventský večírek

Jak je každý rok zvykem, i my jsme chtěli uspořádat náš absolventský večírek, proto jsme nepodcenili přípravy a začali s nimi velmi brzy, asi někdy v říjnu. Náš tanec pomalu začínal vypadat slibně. S blížícím se termínem konání, a to 23. února 2018, jsme pozvali všechny naše drahé paní učitelky a vážené pány učitele, spolužáky a samozřejmě i minulou devátou třídu. Večer jsme si opravdu užili.

A zase po roce, je tu Olešnice

V týdnu od 19. do 23. února se konal lyžařský výcvikový kurz žáků 3. a 4. tříd, který se letos maximálně vydařil. Nejen, že na sjezdovce v Olešnici leželo dostatečné množství kvalitního sněhu, ale přálo nám i počasí. A protože právě v tomto týdnu probíhaly Zimní olympijské hry, ocenili jsme snahu, píli a výkon všech lyžařů malými zlatými medailemi, které budou dětem připomínat lyžařský kurz v Olešnici 2018.

Drumbeny – to není jen bubnování

V únoru proběhly během dvou dnů workshopy, ve kterých si žáci 1. stupně vyzkoušeli nejrůznější rytmické aktivity při bubnování na tzv. drumbeny. Během workshopů si žáci vyzkoušeli hru na drumbeny, učili se vyťukávat různé rytmy, snažili se opakovat zahrané rytmické celky. Bylo to zajímavé zpestření hudební výchovy.

Matematika, která děti nenudí, ale baví

Letošní prvňáčci ve třídě 1. A se při matematice opravdu nenudí. Naopak se na matematiku těší a prostřednictvím metody profesora Hejného ani nevnímají, že se vlastně učí. Během hodin matematiky zkoumají nová prostředí – počítají cestující v autobuse, sestavují a zapisují stavby z molitanových krychliček, umísťují neposedná čísla do příkladů, objevují zákonitosti posloupnosti číselné řady pomocí krokování, učí se logicky přemýšlet a diskutovat o správném řešení úkolů.

Sportovci do škol

Již od roku 2015 je naše škola zapojena do projektu Sportovci do škol. Spolupracujeme v něm s Unií sportovních klubů a Magistrátem města Brna. Cílem je ukázat žákům a zároveň si vyzkoušet více druhů sportů. Žáci 1. – 5. tříd navštěvují bezplatný kroužek pod vedením profesionálních trenérů, kteří působí v brněnských sportovních klubech.

Archiv příspěvků

Základní škola a mateřská škola Brno, Přemyslovo nám. 1, p. o.
Přemyslovo náměstí 89/1,
627 00 Brno

telefon 1:548 212 014
telefon 2:548 217 558