Úspěchy našich žáků v matematice

Během měsíců ledna, února a března se naše škola zapojila do řady matematických soutěží. Zde vám přinášíme přehled včetně výsledků našich zúčastněných žáků a žákyň. Všem úspěšným řešitelům blahopřejeme ke krásným výsledkům a přejeme hodně dalších úspěchů!

Basketbal jede, medaile veze!!!

V březnu jsme vyrazili po brněnských tělocvičnách porovnat své síly a dovednosti v basketbalu. Žáci a žákyně naší školy vybojovali krásné bronzové a stříbrné medaile. Ke sportovním úspěchům jim gratulujeme. :-)

Velikonoční přání

Žáci z keramického kroužku přejí všem slatinským občanům krásné svátky jara, bohatou pomlázku a velikonoční talířek plný dobrot. Podívejte se, co vytvořili.

Absolventský večírek

Už druhým rokem se u nás na škole pořádal absolventský večírek, který jsme si nachystali s pomocí naší paní učitelky třídní Ivy Pokorové. Měli jsme připravené bohaté občerstvení a pestrý program. Ten jsme zahájili tanečním vystoupením několika žáků deváté a osmé třídy, které jsme pracně nacvičovali několik týdnů s paní učitelkou Veronikou Dudeškovou.

Novinky Březen 2017

Začátkem Března vyšlo nové číslo časopisu Přemysl a také byly aktualizovány některé stránky webu: Stránky tříd a předmětů, kde můžete nalézt další informace ze tříd, redakce školního časopisu Přemysl, či informace o výuce Angličtiny.

Návštěva Galerie Zetor

V únoru si třída 6. A vyšla na výlet do galerie Zetor. Viděli jsme velké, staré i nové traktory. Mohli jsme si do nich i sednout a vyfotit se. Také jsme se mohli dozvědět, jaké mají traktory značky a na co byli vyrobeni. Na velké zdi jsme viděli složení traktoru…

LVK v Orlických horách

Letošní zima nám umožnila zúčastnit se lyžařského výcviku na pravém sněhu. Jeli jsme do Orlických hor na chatu Jedlová. Lyžařské podmínky byly ideální. Všude závěje a příroda byla krásně pokrytá sněhem. Měli jsme přímo u chaty svah, na kterém jsme se všichni zdokonalovali v lyžování a snowboardingu.

Pohádková vánoční atmosféra i po Vánocích

Ve čtvrtek 5. 1. se žáci 3. ročníku prostřednictvím baletu Louskáček v Janáčkově divadle vrátili do tajemné atmosféry štědrovečerní noci. Děti prožívaly s malou Klárkou známý vánoční příběh, kde ožívají hračky. Klárka dostává pod stromeček hračku Louskáčka, který se v Klárčině snu změní v krásného prince. Louskáček pak Klárku veze na saních do pohádkové země. Jakmile končí noc a začíná nový den, Klárka se probouzí a na jejím klíně leží postavička Louskáčka. Kouzlo Vánoc podtrhly nádherné kostýmy, dekorace a úchvatné výkony tanečníků.

Naše sportovní úspěchy

Ve spolupráci ŠD a třídních učitelů 2., 3. a 4. tříd se podařilo sestavit nadějná družstva fotbalistů a florbalistů naší školy. Velkého úspěchu dosáhli malí fotbalisté v turnaji, pořádaným MMB – „Miř na správnou branku” a přivezli zlatý pohár. Tento projekt probíhal pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a za podpory Asociace malého fotbalu ČR a Brněnského svazu malé kopané. Snahou projektu je i navýšení členské základny fotbalových družstev a přivést děti ke sportování.

Setkání s panem místostarostou

Žáci čtvrtých tříd se v rámci učiva vlastivědy seznamují i se způsoby řízení našeho státu. Aby učivo žáci lépe pochopili a zároveň se seznámili s představiteli úřadu městské části Brno – Slatina, pozvali jsme si na besedu pana místostarostu Petra Semráda.

Základní škola a mateřská škola Brno, Přemyslovo nám. 1, p. o.
Přemyslovo náměstí 89/1,
627 00 Brno

telefon 1:548 212 014
telefon 2:548 217 558