Moravský kras 2017

Dne 1. listopadu 2017 se 6. a 7. ročník vydal na celodenní exkurzi do Moravského krasu. Vyrazili jsme všichni autobusem od školy. Jeli jsme asi jednu hodinku. Když jsme přijeli, rozdělili jsme se do dvou skupin na přírodopis a dějepis a každý dělal něco jiného. V našem povídání se dozvíte jak to probíhalo a co jsme zažili hezkého.

GUMU tělák

Lákalo Vás někdy zaskákat si pravou skákací gumu s profi lektory? Máte možnost. Během listopadu naši školu navštíví projekt GUMU – “Tak trochu jiný tělocvik”, ve kterém budou žáci naší školy mít možnost tuto aktivitu zažít na vlastní kůži.

Strašidelná škola 2017

Dne 31.1.2017 proběhl na naší škole Halloween. Žáci i učitelé přišli do školy v kostýmech, všude se to hemžilo příšerami, zombíky, čarodějnicemi a dalšími fantazijními postavami. Jak to celé vypadalo se podívejte v naší fotogalerii.

Halloween 2017

Tolik Halloweenů proběhlo a naše škola se nijak nezapojila, neslavila! S tím chceme – MUSÍME něco udělat. A proto: Vás tímto srdečně zveme na první celoškolní Halloween!!!!!!!!!

„3x UBER DIE LIEBE“

V rámci oslav Evropského dne jazyků v úterý 17. 10. 2017 zhlédli němčináři 8. a 9. tříd v divadelním sále Buran Teatru na Kounicově ulici německé divadelní představení „3x ÜBER DIE LIEBE“ (3x O LÁSCE).

Welcome to London

Nejen po stopách Jamese Bonda a Sherlocka Holmese se v květnu vydali žáci naší školy a zároveň poznávali i další zajímavosti Londýna. Během pěti dní toho stihli opravdu hodně. Co vše zažili, a jak se jim zájezd líbil, si přečtete v tomto příspěvku.

Návštěva Hasičů na Den dětí

Dětský den by měl patřit dětem a měl by být akční. Proto 1.6. 2017 třída 6. A vyrazila do největšího výcvikového centra profesionálních hasičů v ČR v Brně-Líšni.

EXPEDICE EVROPA

EXPEDICE EVROPA – outdoorová hra ke Dni Evropy v parku Špilberk
Eurocentrum Brno spolu se střediskem Europe Direct Brno si dne 9. 5. 2017 pro žáky 6. B připravilo zábavnou outdoorovou hru „Expedice Evropa“, kterou jsme si připomněli Den Evropy v parku hradu Špilberk.

Projektový den jako Brno…

V pátek 5. května proběhl na 2. stupni Projektový den jako Brno. Tentokrát jsme zvolili novou formu projektového dne – skupinovou práci v terénu.

Pohár rozhlasu 2017

V květnu přichází na řadu tradiční atletická soutěž, jejíž obvodní kolo se koná hřišti ve Slatině. Výhodu domácího prostředí využili starší žáci (8. + 9. třída) a zvítězili ve své kategorii. Tím si vybojovali účast na okresním finále. Uvidíme, zdali dokáží zopakovat výkony a přivézt do Slatiny pohár či medaile.

Základní škola a mateřská škola Brno, Přemyslovo nám. 1, p. o.
Přemyslovo náměstí 89/1,
627 00 Brno

telefon 1:548 212 014
telefon 2:548 217 558