O Matematice metodou Hejného2018-08-01T20:21:23+00:00

O výuce Matematiky metodou prof. Hejného:

Vážení rodiče, ve školním roce 2017-2018, probíhá v 1.A výuka matematiky metodou prof. Hejného. Zde se o tomto moderním způsobu výuky matematiky můžete dozvědět více.

O metodě Hejného

Příručka pro rodiče

Desatero pro rodiče

Článek na ZŠ a MŠ Přemyslovo

Matematika prakticky a zábavně

Matika-in – výborné stránky, které slouží k on-line procvičování Hejného metody a nejen jí. Jsou určeny pro žáky, učitele i rodiče.

Žáci zde naleznou úlohy přizpůsobené svému věku a znalostem, ale i zajímavé úkoly a hry napříč všemi ročníky. Setkáme se zde se všemi prostředími, se kterými pracuje Hejného matematika s podrobným vysvětlením, takže zejména rodiče, kteří ještě tzv. tápou, mohou vyzkoušet, co čeká jejich děti. Úlohy jsou kontrolovány, žáci a rodiče tak mají zpětnou vazbu. Portál využívají i učitelé v hodinách matematiky na naší škole, kde u registrovaných žáků může učitel hodnotit i domácí práci, vidí, kdy žák stránky navštívil, které úkoly dělal, jak se mu povedly, jak se vyvíjí. Stránky doporučujeme všem, kteří chtějí řešit zajímavé úlohy i při klasické formě učení.

Další doporučené weby pro procvičování, opakování a domácí přípravu.

SCIO – pro děti a rodiče

Cermat

Učení není mučení