Aktuality ŠD

Vánoční dílničky pro předškoláky

V polovině prosince k nám do školy již tradičně zavítali předškoláci z MŠ Přemyslovo náměstí a z MŠ Jihomoravské náměstí. Byly zde pro ně připraveny různé aktivity spojené s vánočním časem. Aby si to užili i ti méně tvořiví, byla pro ně připravena i pohybová aktivita.

Přišlo k nám kolem 60 dětí, které jsme rozdělili do skupinek. Každá skupinka se přesunovala k připraveným stanovištím. Na jednom z nich děti zdobily zvonečky z hnědé keramické hlíny bílou barvou. Velkým štětcem kreslily na zvonky různé motivy – srdíčka, vlnovky, kolečka a tečky. Většina dětí byla hodně šikovná a všechny děti si s tímto úkolem pěkně poradily. V tělocvičně byla nachystaná opičí dráha, kterou si děti velmi užily. Na dalším stanovišti se děti dívaly na kreslené pohádky. Na závěr jsme si všichni zazpívali vánoční koledy. Už teď se těšíme na příští předškoláky.

Vychovatelky ŠD


Zdravá svačinka

Ve čtvrtek 20. března 2017 jsme si v družině s dětmi zahráli na kuchtíky a připravili jsme si zdravou svačinku-pomazánku. Děti si mohly přinést nejrůznější ingredience (vše dle jejich fantazie), které se do pomazánky dají použít.

Všichni kuchtíci se rozdělili do několika skupinek a s chutí se pustili do přípravy. Výsledek stál vskutku za to! Na stole se nám sešlo několik druhů výborných pomazánek, které děti mohly vzájemně ochutnat. Každý kdo s přípravou pomáhal, dostal od p. vychovatelky diplom za super pomazánku.

Všem se tato akce velice líbila a určitě ji opět zopakujeme.

p. vychovatelky Denisa Hasoňová, Kateřina Kamešová


Velikonoční dílničky v ŠD

S jarním sluníčkem přišla do naší družiny dobrá nálada a chuť vyrobit si velikonoční výzdobu. Zajíčci, malovaná vajíčka, ovečky i slepičky a spousta dalších výrobků vyzdobili chodby naší školy. Děti zapojily svoji fantazii a odnesly si domů pěkné výrobky, ze kterých měly velkou radost.

Vychovatelky ŠD


Superstar 2017


Jako každý rok i letos jsme blížící se jaro přivítali již tradiční pěveckou soutěží SUPERSTAR školních družin. Zajímavostí letošního ročníku bylo, že se tato akce konala na naší škole a to poprvé. Zúčastnilo se několik škol z blízkého okolí. Konkurence byla opravu veliká, i přesto se děti z naší školy umístily na předních příčkách žebříčku. Za zmínku stojí žáčci první třídy a to Ondřej Žižka a Gabriela Lolková, kteří obsadili krásná druhá místa. Hudební dopoledne jsme si všichni velice užili a již nyní se těšíme na příští rok.

p. vychovatelka Denisa Hasoňová


Karneval školní družiny

Rytíř, princezna, beruška nebo mušketýr – ano, právě v těchto kostýmech a spoustě dalších se i letos setkaly děti naší školní družiny na krásném karnevalovém reji masek. Spousta tance, legrace a zábavy nám vyplnily zimní lednové odpoledne. Děti se ukázaly ve vyrobených, ale i v půjčených maskách, které byly pěkné, nápadité a originální. Všichni si akci s úsměvem a dobrou náladou užili.

Vychovatelky ŠD


Jak začala paní Zima kralovat…

Všude sníh, mrzne až praští, koulování, bobování a sáňkování, to vše letos zažíváme v našem městě. Aby toho nebylo málo, tak jsme si udělali výtvarnou soutěž na téma- Královna Zima. Děti měly za úkol buď namalovat vše, co k zimě patří nebo přímo, jak si představují „královnu Zimu“. S fantazií a s použitím různých výtvarných doplňků nám z toho vyšly moc hezké práce.

Za kolektiv školní družiny napsala Kateřina Kamešová


Hurá je tu sníh

Dne 12. ledna 2017 napadla krásná sněhová peřina, a tak jsme se s dětmi rozhodli ji pořádně otestovat. Hned jak jsme vyběhli ven, děti vytvořily do sněhu krásné andílky. Ledové království- tj. pohádka, kterou děti milují a kterou se inspirovaly i dnes, když stavěly sněhuláky. Snažily se vytvořit co nejkrásnějšího sněhuláka Olafa. Nezbytnou součásti byla i pořádná sněhová bitva, kterou děti milují. Tyto a jiné sněhové hrátky určitě ještě zopakujeme…

Kolektiv p. vychovatelek


Radujme se, veselme se

Adventní čas je vždy plný očekávání a těšení se na nejkrásnější svátky v roce. Trochu jsme dětem to těšení ještě zpříjemnili a připravili pro ně výlet do Skanzenu ve Strážnici. Během návštěvy Skanzenu se děti seznámily s tradicemi, které probíhaly dříve od adventu do svátků Tří králů. Děti také viděly ukázky příprav tradičních pokrmů, zvyků, prací a stolování na vesnici minulého století. Nechyběla ani ukázka, jak vypadaly obchůzky Lucek, tří králů, koledníků, Mikuláše s čerty a andělem. V předvánočních dílnách si děti nazdobily perníky, mohly si vyřezat figurky ze dřeva, vyrobit si dárečky. Ke konci výletu jsme si zazpívali koledy, popřáli zdraví, štěstí a vrátili se v pořádku ke svým rodinám.

Kolektiv vychovatelek ŠD


Vánoční dílničky pro předškoláky

Jako každý rok jsme se sešli na naší škole s dětmi z mateřské školy Jihomoravské náměstí 3/5, které se k nám už těšily na dílničky. Chlapci a děvčata měli nachystaná čtyři stanoviště, na kterých se po skupinách střídali. V tělocvičně si děti zacvičily a ve studovně se podívaly na pohádku. Ze dvou rukodělných stanovišť,  si děti odnesly vánoční krabičku na dárek, na kterou si nalepily barevné vánoční motivy a zvoneček z hlíny, který si vyzdobily fixami. K navození vánoční atmosféry nám hrály koledy.

Vychovatelky ŠD


Pár vět ze školní družiny

A je to tady. Začal nám nový školní rok 2016/17. Čeká nás v něm několik celo – družinových akcí a spousta zábavy. I v letošním školním roce pro velký zájem, máme opět naplněnou kapacitu školní družiny.
Mezi první společné akce patřila Svatováclavská pouť. Poté následovaly „Křídohrátky“, které proběhly koncem září 2016. Tento den nám krásně svítilo sluníčko a to dětem dodávalo inspiraci a vzpomínky na nedávno uplynulé prázdniny.

Každé oddělení školní družiny mělo za úkol pomocí barevných nebo bílých kříd vyzdobit část chodníku kolem naší školy. Všechny děti se s vervou zapojily a náš chodník se proměnil v krásnou obrázkovou cestu, která už z dálky zářila mnoha barvami. Obrázky se všem moc povedly a udělaly radost i rodičům malých malířů.

Denisa Hasoňová, vychovatelka ŠD


Odpoledne plné zvířátek :-)

15.2. 2016 – odpoledne – spojení čtyř oddělení, tak aby děti nedělaly „rutiku“, zahráli jsme si společně na zvířátka. Už jsme nemohli mluvit a jednat jako lidé, ale pouze zvuky zvířat a jejich chování. Každý si vylosoval lísteček s názvem zvířete a to po zaznění signálu předváděl. Ostatní hráči nesměli vidět do lístečků protihráčů. Zvířátka se hledala po dvojicích, po nalezení své zvířátko předvedli ostatním a ti museli uhádnout, co jsou.

p. vychovatelky Kateřina Kamešová a Denisa Hasoňová


Tiché odpoledne

V únorovém sychravém počasí jsme si užívali pantomimické “tiché” odpoledne. Děti napodobovaly různé činnosti, bez mluvení a někteří si vyzkoušeli i sochy. Vydržet bez mluvení a bez hnutí, některým činilo veeelký problém. Nakonec to zvládli všichni i my…..

K.K., D.H.  :-):-)


Vitamínový salát 2016

V chladném lednovém počasí jsme se s dětmi z 1. A a 1. B rozhodli udělat si vitamínovou bombu. Děti si mohly do ŠD donést nejrůznější druhy ovoce. Surovin na vitamínový ovocný salát se sešla spousta. Téměř každý donesl jiný druh ovoce (jahody, banány, jablka, pomeranče, hrozny aj.). Děti byly přípravou salátu opravdu nadšené, každý se zapojil. Někdo krájel, jiný loupal, další radil. Nakonec se nám povedl chutný vitamínový salát, který všem moc chutnal, a jen se po něm zaprášilo. Jako důkaz zde přidáváme pár fotek.

p. vychovatelky Denisa Hasoňová a Kateřina Kamešová


Bobování 2016

Jen co napadl první snížek okamžitě jsme se s dětmi vyrazily na nejbližší kopeček otestovat boby, lopaty a vše ostatní na čem se dalo svést. K sněhu neodmyslitelně patří i řádná koulovačka, které se nevyhnuly ani p. vychovatelky.

p. vychovatelky Kateřina Kamešová Denisa Hasoňová


Učíme se dopravní značky 2016

Tento týden jsme se v  ŠD učili dopravní značky, ať už formou besedy, omalovánek nebo pexesa.  Naučené značky a nové vědomosti jsme se rozhodli otestovat na dopravním hřišti. Děti se zde jako mávnutím kouzelného proutku proměnily v dopravní prostředky (auta, motorky aj.) a mohly si tak na vlastní kůži vyzkoušet jaké to je být účastníkem silničního provozu. Při cestě zpět do školy jsme si všichni slíbili, že se na dopravní hřiště brzy vrátíme.

p. vychovatelky Denisa Hasoňová a Kateřina Kamešová

Kontakty

Základní škola a mateřská škola Brno, Přemyslovo nám. 1, p. o.
Přemyslovo náměstí 89/1,
627 00 Brno

telefon 1:548 212 014
telefon 2:548 217 558
ředitelna a fax: 548 217 641

ID datové schránky: 7kw4f7g

reditelka@zspremyslovo.cz

Projekt OPVVV

Czech Dalton

Czech Dalton

Archiv příspěvků

Fotogalerie

HER_0098 HER_0083 HER_0087 HER_0096 HER_0076 HER_0036 HER_0034 HER_0030