Zima ve školní družině

Co se stalo, co se stane,
zima a covid nás nedostane.

Vzpomeneme ještě na prosinec minulého roku, kdy se nám škola rozvoněla upečenými perníčky, které si děti krásně nazdobily. Napadl první sníh a my jsme si mohli užít stavění sněhuláků a sjíždění našich slatinských kopečků.

lednu jsme vyrobili krmítka pro ptáčky a rozvěsili je na keře a stromky v okolí školy. Povídali jsme si, co dělají zvířátka v zimě, a jaké stopy zvířátek můžeme vidět ve sněhu. Když venku nebylo přívětivě, četli jsme Erbenovy pohádky a zároveň je děti malovaly. Výstavka těchto obrázků se pedagogům a dětem moc líbila. Krásné „malůvky“ vznikly i v rámci výtvarné soutěže „Královna zima“.

únoru se konal karneval s přehlídkou kostýmů, rej masek a taneční dovádění. Povídali jsme si i o lidových tradicích v době Masopustu. Proběhl také turnaj v deskových hrách a ve florbalu.

Co bude v březnu a dál? O tom zase příště.

vychovatelky ŠD


Družina nezahálí

V měsíci květnu a červnu proběhlo několik úspěšných akcí pro děti školní družiny, rodiče, prarodiče a přátele naší školy. Smyslem těchto akcí bylo se sejít, hrát si, tvořit pěkné věci. Počasí nám přálo, a proto se hrálo, tvořilo a soutěžilo převážně venku. Byly zorganizovány turnaje v deskových hrách, výtvarné dílny a sportovní den ve spolupráci s naší mateřskou školkou.

Každé akce se zúčastnilo kolem 80 dětí a v hojném počtu přišli i rodiče, sourozenci i prarodiče.

Nechybělo vždy vyhlášení vítězů, odměny za umístění a účast. Všem se tato krásná slunná odpoledne líbila a pro velký úspěch budou opakována.

Závěr školního roku bude ukončen zábavným odpolednem a opékáním špekáčků. Přejeme všem pohodové prázdniny a v září opět na shledanou.

vychovatelky ŠD


Ptačí strom

Konečně jsme se dočkali!

Přišlo jaro, vrátily se nám děti do školy i do školní družiny a my jsme mohli začít s jarní a letní výzdobou školy. Jako jarní výzdobu jsme si s dětmi vybraly ptačí strom s hnízdečky plnými malých ptačích miminek.

Po opravdu dlouhé zimě tento výrobek naši družinovou nástěnku rozzářil a děti se při výrobě dobře bavily.

Rozkvetlá louka

To se nám to krásně kouká, jak nám kvete pestře louka.

Přišlo jaro, louky se začínaly zelenat a na školní zahradě jsme pozorovali rozkvétající květiny a různé živočichy. A dokonce jsme potkali i ježka, který se k nám zatoulal po zimním spánku. S dětmi jsme si povídali o kytkách, které jsou důležité pro včely.

Co všechno se skrývá v trávě? Koníci – cvrčci, motýli, berušky a jiný hmyz. Děti povídaly, jak se rády prochází po rozkvetlé louce plné různých květin. Proto jsme se rozhodli vytvořit si takovou rozkvetlou louku i na nástěnku ve škole. Květiny, broučci a motýli přece potěší každého.

Vychovatelky ŠDKlikněte zde pro celý text

Vychovatelky ŠD


Klikněte zde pro celý text

Vychovatelky ŠD


Malá nápověda k zabavení dětí

Vážení rodiče, nevíte co dělat doma s dětmi, když už je jim dlouhá chvíle? Zde posíláme pár nápadů od našich vychovatelek ze školní družiny.

      

 

 

 

Nápadník ke stažení zde.

Vychovatelky ŠD


Superstar 2020

Malí, velcí, holky, kluci, prostě všichni, kteří našli odvahu předvést, co jejich hlásek dokáže, ti všichni se i letos sešli na obvodním kole pěvecké soutěže Superstar ŠD 2020.

Měli jsme tu čest opět všechny přivítat na naší základní škole. Jak už to u zpěvu bývá, navodí vždy příjemnou atmosféru a radost z krásných písniček, které jsme si všichni moc užili. Výkony všech soutěžících byly obdivuhodné, ale někdo musí být nejlepší. Vyhodnocovali jsme tři kategorie, rozdělené na kluky a holky. Porota složená ze zástupců všech zúčastněných škol neměla rozhodování vůbec lehké.

Naši žáci byli velmi úspěšní. Vyzpívali si čtyři první místa, dvě druhá místa a jedno třetí místo. Všichni, kteří se umístili na prvním místě, postupují do městského kola na ZŠ Antonínská, které bylo prozatím odloženo. Věříme, že se ale brzy dočkáme dalších pěveckých zážitků.

Petra Pavelková


Královna Zima

Sníh, mráz, led, rampouchy a zimní radovánky, na toto vše jsme se těšili. Bohužel letošní zima nám skoro nic toho neumožnila. Místo sněhu déšť, místo ledu bláto.

Proto jsme se v naší školní družině rozhodli přivést zimu alespoň do školy. Ve všech odděleních jsme vyhlásili soutěž s názvem „Královna Zima“. Děti mohly namalovat, vystřihnout, slepit, složit, prostě jakýmkoli způsobem vyjádřit zimu, jaká by se jim líbila, jakou by si přály.

Vznikla nám spousta výrobků, které opravdu navodily pocit zimy, mrazu a chladu. Z těchto úžasných výrobků jsme v každém oddělení vybrali ten nejpovedenější a vyhlásili jsme vítěze.

Doufejme, že nám alespoň jarní prázdniny přichystají opravdovou sněhovou nadílku.

Vychovatelky školní družiny


Zimní turnaj v malé kopané

Již čtvrtým rokem se naše školní družina zúčastnila projektu „ Miř na správnou branku“ za podpory Asociace malého fotbalu ČR. Jelikož máme ve ŠD nadějné a šikovné fotbalisty, bylo pro nás povinností se opět turnaje zúčastnit.

Turnaj se konal v tělocvičně ZŠ Kneslova. Zúčastnilo se šest brněnských škol: ZŠ Tuháčkova, ZŠ Bakalovo nábřeží, ZŠ Řehořova, ZŠ Kneslova a naše škola. Celý turnaj provázela skvělá atmosféra. Pro všechny hráče bylo připraveno i malé občerstvení.

 Po napínavém souboji byly vyhlášeny nejlepší týmy, pro které byly připraveny medaile a pohár. Naši fotbalisté vybojovali bronz. Turnaj měl vysokou úroveň, jednotlivé zápasy byly velmi vyrovnané.

Přítomen byl i bývalý fotbalový reprezentant Mgr. Luboš Kalouda.

Chtěla poděkovat všem, kteří nás reprezentovali, a také panu Tesaříkovi, našemu odbornému poradci.

Bc. Šárka Lausová, vedoucí ŠD


Vánoční dílničky pro předškoláky

Stalo se již tradicí, že v adventním čase k nám přicházejí předškoláčci na tzv. Prvňáčkovu dílnu. Letos k nám zavítalo téměř sto budoucích prvňáčků, pro které jsme připravili předvánoční dílničky zaměřené na výrobu vánočních ozdob a přáníček.

Děti se střídaly na čtyřech stanovištích, aby si mohly vyzkoušet všechny aktivity. Všichni se moc snažili a do svých školek si po skončení dílniček odnášeli pěkné vánoční výrobky. K vánoční atmosféře přispěla vánoční výzdoba a společné zpívání vánočních koled.

Velké díky patří také našim deváťákům, kteří malým školákům velmi pomáhali.

Vychovatelky školní družiny


Kdo vyšplhá nejrychleji?

Šplh na tyči je výborná disciplína pro rozvoj síly a dobrou kondici. K jeho zvládnutí je důležitá hlavně dobrá technika a správný úchop. To vše vyžaduje koordinační schopnosti a obratnost.

Jako každý rok i letos se žáci naší školy zúčastnili soutěže ve šplhu. Ve středu 13. listopadu 2019 proběhlo v ZŠ Krásného obvodní kolo. Naši školu reprezentovali žáci 4. a 5. ročníků.

Skvělého výsledku dosáhl Tomáš Kubík (4. B), ve své kategorií byl na 2. místě, a Tadeáš Jelínek (4. B), který se umístil na krásném 1. místě. Oba postupují do městského finále, které se bude konat 27. listopadu v ZŠ Svážná. Našim žákům děkuji za reprezentaci a také nasazení, se kterým závod absolvovali.

Tereza Vícenová


Strašidla na Přemysláku

Halloweenská party bez strašidel? U nás teda rozhodně ne!!! Pozvánku na letošní disco-soutěžní-strašidelné odpoledne dostali všichni, kteří měli pro strach uděláno. Sešli se u nás čarodějnice, mumie, kostlivci, upíři, zombie princezny a spousta dalších strašidel, kteří si odpoledne velmi užili, vyzkoušeli si své dovednosti a ti nejšikovnější si odnesli i nějakou tu odměnu. Všechna strašidla byla úžasná a my se už moc těšíme, až nás zase za rok navštíví.

Vychovatelky ŠD


Florbal na Přemysláku

Již čtvrtým rokem se naši žáci 1. stupně účastní projektu „Sportovci do škol“.

Dne 4. 10. 2019 v rámci školní družiny odstartoval žádaný kroužek florbalu. Letos se nám podařilo získat výborného trenéra, extraligového hráče brněnského florbalového oddílu Hattrick Brno. Menší děti se zde učí základům florbalu, hrají různé míčové hry. Ti starší, již florbalově zkušenější, se zdokonalují a připravují na působení v brněnských oddílech.

Jsme rádi, že i tento školní rok se podařilo kroužek uskutečnit a děti si zasportují i pobaví.

Bc. Šárka Lausová, vedoucí kroužku


Co nás ještě čeká v družině

Ve školním roce 2018/19 naše ŠD pořádala a zúčastnila se mnoha pěkných a zajímavých programů. V závěru roku jsme uskutečnili s dětmi mnoho pěkných akcí:

  • 4. 6. Výlet na zámek Draxmoor a rozhlednu Klucanina
  • 7. 6. Fotbalový turnaj pod záštitou MMB
  • 10. 6. Sportovní odpoledne s rodiči a jejich dětmi
  • 25. 6. Hravé odpoledne a opékání špekáčků

Naši žáci si tyto akce náležitě užili, rodiče si také s úsměvem protáhli své svaly a nyní se těšíme na další zajímavé akce v příštím šk. roce.

Vychovatelky ŠD


Naši úspěšní sportovci

V dubnu se naše ŠD zúčastnila obvodního kola atletické olympiády. Přijelo 6 základních škol. Počasí nám nepřálo, bylo chladno a foukal studený vítr. I přesto se nové hřiště na ZŠ – Řehořova proměnilo v jedno velké sportoviště.
Pro sportovce byly připraveny 4 disciplíny – běh 60m, 200m, skok a hod do dálky.
U našich žáků se probudil pravý sportovní duch a předváděli neuvěřitelné výkony. Vzájemné povzbuzování a úsměvy sportovců se nesly celým dopolednem.
A kdo zvítězil? Přece každý, kdo se zúčastnil.
Přivezli jsme 2 zlaté, 1 bronz, 1x 4. místo, 2x 7. místo.
Reprezentovali nás tito žáci: Leontýna Babeľová – bronz, Veronika Vu, Vojtěch Malík – 2. B, Václav
Ostřížek – 2. A, Elli Tesařová – zlato , Marie Vrzalová – krásné 4. místo + cena fair-play, Jakub Čoupek,
Matěj Hochmajer – zlato. Všem těmto bojovníkům mnohokrát děkuji.

Bc. Šárka Lausová, ved. vychovatelka ŠD


Superstar v ŠD 2019

Stejně jako jarní příroda objevuje a vítá nové cvrlikající zpěváčky, tak jsme i my přivítali jaro pěveckou soutěží Superstar ŠD 2019. Po velmi pěkném a vydařeném školním kole následovalo kolo obvodní, které se uskutečnilo 6. března. K naší veliké spokojenosti se konalo za hojné účasti vynikajících pěveckých talentů ze školních družin – ZŠ Měšťanská, ZŠ Kneslova, ZŠ Tuháčkova a ZŠ Bednářova.

 

 

 

Naši družinu zastupovalo ve třech kategoriích rozdělených na chlapce a dívky několik výborných zpěváků. Nejúspěšnější byli – Klára Havlišová (2. A), Vojtěch Malík (2. B) a Nina Keberlová (3. A). Tito tři se umístili na prvních místech ve svých kategoriích a postoupili do městského kola, které bylo v ZŠ Antonínská.

Tady už šlo opravdu do „tuhého“. Sešli se zde jen ti nejlepší a bylo to opravdu úžasné. Děti zpívaly písničky nejrůznějších žánrů. Nejvíce však byly slyšet písničky lidové. Naši stateční soutěžící ze sebe setřásli trému, velmi pěkně zazpívali svou píseň a dočkali se ocenění. Klára Havlišová s písničkou „Přestalo se slunce smát“ se umístila na druhém místě, Vojtěch Malík s písničkou „Mravenčí ukolébavka“ obsadil třetí místo.

Všem třem zpěvákům moc děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. Chce to velikou odvahu stoupnout si před velké obecenstvo a porotu a zazpívat svoji písničku.

Vychovatelky ŠD