Aktuality MŠ

 

AKTUÁLNÍ INFORMACE Z MŠ

Informace k zápisu do MŠ pro šk. rok 2017/18.
Úplata za předškolní vzdělávání
Prázdninový provoz MŠ v červenci a srpnu 2017

 


Malujeme pro „KONTO BARIERY“

Již podruhé se děti z mateřské školy ZŠ a MŠ Přemyslovo nám. 1, Brno, příspěvková organizace, účastnily soutěže „Malujeme pro Konto Bariery“.

Téma bylo těžké

Jaro : papír – PŮVOD, VZNIK A RECYKLACE

Toto téma zahrnuje vše, co s papírem, jeho výrobou a používáním souvisí.
– stromy a jejich život, stavba stromu, povrch kmene, letokruhy…
– voda (zdroj života stromů, důležitá surovina při výrobě papíru)
– různé druhy papíru, struktura papíru a papír pod mikroskopem aj.
„Posuďte“ sami, jak si s tím děti poradily…“očima dítěte“…


Mateřská škola oslaví 1. výročí otevření

Fotky za akce naleznete zde.


Masopust v mateřské škole

Masopust je lidový svátek. Slavil se ve dnech předcházejících Popeleční středě, kterou začíná 40denní půst před Velikonocemi.

Přípravou na masopust býval čtvrtek před masopustní nedělí, nazývaný “tučný čtvrtek” či “tučňák”. Panovalo přesvědčení, že má člověk jíst a pít co nejvíce, aby byl celý rok při síle.

My jsme měli „tučný masopust“v úterý. Co na tom, děti jsou rády, hlavně, že se baví. Oběd býval bohatý, ale netrval příliš dlouho, protože se všichni chystali k muzice. Někdy se tancovalo přímo na návsi. Toho dne procházely vesnicemi průvody maškar.

My jsme ve školce také rejdili, tancovali a jak se patří, „cpali“ jsme si bříška dobrotami, hodně pili dobrého pitíčka, protože tanec a soutěžení nám dodalo pořádnou žízeň. Také jsme vyběhli na dvorek před školku a zvesela zamávali do oken paní ředitelce, paní účetní, paní hospodářce a dětem ve škole. Malé děti z toho měly radost.

Byla to docela legrace, ostatně podívejte se sami.:-)

Markéta Musilová


Hravá angličtina v mateřské škole

V listopadu byla v naší mateřské škole zahájena výuka anglického jazyka. Jednou za týden se schází paní učitelka s devíti dětmi, aby společně nahlédli do tajů jazyka, který můžou čím dál víc slyšet a vidět kolem sebe. Díky malému počtu ve skupině se ke slovu dostane každý. Děti tak mají možnost se zábavnou formou seznámit s tímto cizím jazykem v již brzkém věku. Pomocí her, říkanek a písniček se učí základní slovíčka a fráze, které využijí po celý zbytek svého studia anglického jazyka. Z každé hodiny si odnáší jednoduchý pracovní list, pomocí kterého si mohou doma spolu s rodiči připomenout, co se ten den naučili. Věřím, že si z tohoto prvního setkávání s cizím jazykem odnáší stále více chuti do objevování nových věcí a poznávání neznámého.

Mgr. Anna Kučeříková


Vánoční besídka MŠ


Pouštění dráčků

24. listopadu 2016 – Jak jinak…na podzim se pouští dráčci, fouká vítr a děti směřují své pohledy k nebi a mávají na dráčky, kteří se vznášejí do oblak. Někdy se však počasí obrátí proti nám. Je zamračeno, jemné dešťové kapičky smáčí naše čepičky a co víc, ani ten vítr nefouká. Nám to ale nevadí. S paní učitelkou jsme si vyrobily dráčky z lehkých pytlíčků, a když se rozběhnete, přeci jenom dráček letí. Nasmály jsme se, zaběhaly jsme si a vyzrály na počasí. Proč se hned zlobit, že drak nepoletí!

Poletí!!! Stačí trochu dětské fantazie, pomoc paní učitelky a zábava je na světě.

Markéta Musilová

 

 

Kontakty

Základní škola a mateřská škola Brno, Přemyslovo nám. 1, p. o.
Přemyslovo náměstí 89/1,
627 00 Brno

telefon 1:548 212 014
telefon 2:548 217 558
ředitelna a fax: 548 217 641

ID datové schránky: 7kw4f7g

reditelka@zspremyslovo.cz

Czech Dalton

Czech Dalton

Archiv příspěvků

Fotogalerie

HER_04_2017-01 her_10_2016-1 her_10_2016-9 HER_0098 HER_0079 HER_0044 HER_0030 HER_0019