Se třídou 9. A jsme se zúčastnili sportovního dne v rámci projektu Zpátky k pohybu, který je zaměřený na zdravý životní styl. Tento program je určen žákům základních škol a pořádal se v Tréninkovém centru Brno v Žabovřeskách. Centrum má několik částí, my jsme nejvíce času strávili v gymnastickém sále a posilovně.

Nejdříve probíhala přednáška spojená s diskusí. Hlavním tématem bylo zdravé stravování.  Dále se mluvilo o tom, co přináší poslední trendy ve vědě a jaké mají žáci zkušenosti a přehled. Poté se trenéři věnovali silovému tréninku, který je v dnešní době čím dál více populární, ale ve většině sportovního odvětví stále nevyužívaný.

Druhá část probíhala v posilovně. Zde se žáci nejprve rozcvičili, společně prošli všechna stanoviště a následoval kruhový trénink. Na závěr jako zpestření probíhala soutěž v reakčních schopnostech. Pro tuto činnost se využila moderní technologie BlazePod. Akce byla velmi vydařená a věříme, že si děti i díky ní najdou cestu k pohybu a vyvážené stravě.

Bc. Přemysl Severa