Ve stejný den, kdy byly v Pekingu zahájeny zimní olympijské hry, otevřely se i „brány“ brněnského Olympijského festivalu. Pro návštěvníky bylo připraveno sedmnáct sportovišť zimních sportů. Asi nejlákavější byl curling, biatlonová střelba na terč a lyžování s akrobatickými prvky. Za každé splnění úkolu dostávaly děti razítka na hrací kartu. Pro nejšikovnější mladé sportovce, kteří splnili alespoň devět sportovišť, byl připraven diplom. Kdo však zvládl čtrnáct sportů, dostal k diplomu medaili.

Také žáci naší školy se tohoto Olympijského festivalu zúčastnili. Mohli si tak vyzkoušet sporty, s nimiž se setkávají sportovci na zimních olympijských hrách.

Mohli si vyzkoušet curling, pro který se někteří tak nadchli, že uvažují o zápisu do kroužku. Na dalším stanovišti oprášili svou dovednost bruslení. Díky možnosti půjčení bruslí si tento sport vyzkoušeli i ti, kteří ještě nikdy na bruslích nestáli. Pro mnohé bylo poprvé i běžkování na krátkém okruhu.

Střelba z laserové malorážky byla ještě něčím navíc. Vžili se do kůže biatlonistů a poznali tak disciplínu, ve které vynikají například Markéta Davidová, Veronika Vítková nebo Michal Krčmář.

Všechny děti si také vyzkoušely, jaké to je sedět a jet v bobu či na saních. Na závěr pobytu na festivalu si vyzkoušeli vedení puku hokejkou, překážkovou dráhu a hru v šachy.

Třídy, které na festivalu byly v pondělí, se potkaly s Veronikou Vítkovou, českou biatlonistkou, a mohly si říci o podpis nebo se s ní vyfotit.

Všichni se z festivalu vrátili unavení, ale šťastní, že mohli zažít kus olympiády na vlastní kůži.

Mgr. Anna Lukešová, PaedDr. Iveta Mervartová