Jelikož byli žáci na podzim znovu odkázáni k práci na počítači a úplně přišli o tělesnou výchovu, rozhodli jsme se spustit dobrovolnou výzvu – Říkám gauči ne!

Na sport, pohyb a zdravý životní styl by se zejména dnes nemělo zapomínat…bylo potřeba trochu nastartovat tělo, provětrat hlavu a ulevit očím.

Ve výzvě měli žáci 5. – 9. ročníku v průběhu listopadu možnost každý den sbírat body za sportovní aktivitu, venkovní procházku, odložení a nepoužívání všech elektronických zařízení 1 hodinu před spaním, otužování ve studené sprše a přečtení/zhlédnutí inspirativních sportovních příběhů ze zaslaného seznamu. Součástí výzvy byly také bonusové body za splnění různých úkolů, u kterých se mohly děti vyřádit.

Celkově se zapojilo 64 žáků a 4 učitelé. Poctivě sbírali bod za bodem především za cílem překonání vlastní vůle. Někteří se i snažili porazit i tělocvikáře – a to se i jednomu povedlo (Marek Macholán z 6.B získal plný počet bodů).

Po neskutečných výkonech jsme si řekli, že by byla na místě zajímavá odměna. Proto jsme se rozhodli vzít nejpoctivější sběratele na bowling. Ten nabral směr dalšího poměřování sil a výkonů. Osobně si myslím, že to byla skvělá akce, díky níž jsme se mohli odpoutat od nepříznivé situace kolem a užít si spoustu zábavy.

Hlavním záměrem celé výzvy bylo motivovat děti k pohybu, dát jim možnost otestovat svou vlastní vůli, inspirovat je skutečnými sportovními příběhy, pobídnout je k využití času lépe, než na mobilech či počítačích.

Tímto děkujeme za skvělý přístup a rádi bychom vyzdvihli ty nejlépe umístěné z každého ročníku.

Mgr. Filip Jícha