Zelenina, zelenina…

…to je zdraví to je síla,

kdo jí mrkev, ředkvičky

bude zdravý celičký.

Velmi oblíbené u žáků jsou projektové dny. V pondělí 13. října si žáci prvního stupně prožili projektový den s názvem Zeleninový košík. Celý den byly pro ně připraveny nejrůznější aktivity motivované zeleninou. Žáci například poznávali jednotlivé druhy zeleniny pomocí hmatu, čichu nebo chuti, seznamovali se s dělením zeleniny podle části rostliny, která se konzumuje, zachraňovali Zeleninové království pomocí pohádky a dovídali se mnoho dalších zajímavostí o zelenině, hlavně o jejím významu pro zdraví člověka. Pro žáky byly také připraveny nejrůznější pohybové hry motivované zeleninou, výtvarné činnosti, ve kterých různými technikami ztvárňovali jednotlivé druhy zeleniny. Nechyběla ani příprava pokrmů ze zeleniny. V mnohých třídách žáci připravili zeleninovou pomazánku nebo salát.

V rámci projektového dne byla vyhlášena i amatérská soutěž Zeleninové vaření, která byla určená pro všechny malé i velké kuchaře. Ve studovně bylo dopoledne vystaveno přes 40 nejrůznějších zeleninových dobrot, které naši žáci společně se svými maminkami doma uvařili. Všechny pokrmy si během projektového dne mohli žáci prohlédnout a hlasováním ohodnotit. Byl tu bezpočet nejrůznějších pomazánek a salátů, nechyběly ani polévky, placičky, dorty, muffiny a další sladké pokrmy. Odpoledne měla porota, složená z pedagogů naší školy, opět nelehký úkol zhodnotit chuť jednotlivých jídel a vybrat ty nelepší pokrmy. Malá odměna pak patřila autorům nejchutnějších dobrot.

Učitelky 1. stupně

Archiv příspěvků

Základní škola a mateřská škola Brno, Přemyslovo nám. 1, p. o.
Přemyslovo náměstí 89/1,
627 00 Brno

telefon 1:548 212 014
telefon 2:548 217 558