Již druhým školním rokem naše škola spolupracuje se zahraniční školou v Německu. Jde o Paul-Robeson-Oberschule nacházející se přímo v Lipsku (Leipzig).

Celé spolupráci předcházela registrace a poptávka v databázi partnerských škol v Německu. Ke spolupráci se přihlásila výše uvedená škola. Bývali deváťáci vytvořili projekt, v němž žákům ve škole v Německu psali o sobě, což představovalo první úkol.  Poté, co žáci měli projekt hotový, byl zaslán studentům partnerské školy.

Dalším krokem bylo pro naše kamarády vytvoření a zhotovení vánočních přání, na kterých jsme se dohodli s partnerskou školou v Lipsku. I tohoto dalšího úkolu se naši žáci zhostili velice dobře.

Na oplátku, těsně před prázdninami, jsme obdrželi první pozdravy od našich partnerských studentů v Lipsku.

V příloze tohoto příspěvku naleznete fotodokumentaci, jakož i v jazykové učebně naší školy.

• Projekt studentů Paul-Robeson-Oberschule, ve kterém představují a popisují nejen svou školu, ale i významné pamětihodnosti Lipska.
  • Kalendář s motivy Lipska na rok 2019.
  • Spousta dopisů od našich německých žáků.

V říjnu tohoto roku by mělo dojít na naší škole k prvnímu osobnímu setkání s paní profesorkou z partnerské školy v Lipsku. Vize je taková, že po setkání s paní profesorkou, by mělo dojít ještě v tomto školním roce i k setkání samotných žáků obou škol.

Mgr. Martina Albrechtová