Welcome to London

Poznáte, kdo je to?

1. Rychlé auto, britská tajná služba, nejnovější technické vynálezy, číslo 007.
2. Dýmka, housle, károvaná čepice a lupa, Dr. Watson.

Ano, je to James Bond v první hádance a ve druhé známý detektiv Sherlock Holmes.
Nejen po stopách Jamese Bonda a Sherlocka Holmese se v květnu vydali žáci naší školy a zároveň poznávali i další zajímavosti Londýna. Během pěti dní toho stihli opravdu hodně.

Co vše zažili, a jak se jim zájezd líbil, si přečtěte v následujícím příspěvku od Kryštofa Hanzlíka z 5. B.

„V pondělí 22. 5 2017 podnikla naše škola studijní pobyt do Londýna. Na cestu jsem se těšil už několik týdnů předem. U školy jsme se rozloučili s rodiči a vydali jsme se na cestu. Projeli jsme Německo, Belgii a ve francouzském přístavu Calais náš autobus vjel do vlaku, který nás převezl podmořským tunelem pod kanálem La Manche až do Anglie.

V úterý jsme si začali prohlížet památky Londýna. Prošli jsme světoznámé ulice jako je například Downing Street, Piccadilly Circus, Trafalgar Square, viděli jsme Houses of Parliament, Westminster Abbey a Big Ben. Zhlédli jsme i sídlo královské rodiny – Buckingham Palace. Navštívili jsme i muzeum Jamese Bonda. Ve večerních hodinách jsme se ubytovali v anglických hostitelských rodinách.

Ve středu jsme navštívili nejznámější muzeum voskových figurín na světě Madame Tussauds, ve kterém mě nejvíce zaujal obrovský mrkací King Kong, robot R2-D2 a Charlie Chaplin. Odpoledne jsme si prohlédli muzeum Sherlocka Holmese.

Ve čtvrtek nás čekala procházka parkem Greenwich, nultý poledník a plavba po řece Temži až k pevnosti Tower. Prošli jsme symbol Londýna Tower Bridge. Výlet jsme ukončili jízdou na obřím kole London Eye a vrátili jsme se zpět do ČR. Výlet se mi moc líbil a všichni se o nás pěkně starali. Na zážitky z něj budu dlouho vzpomínat.“

Kryštof Hanzlík, 5. B

PaedDr. Jarmila Balejová

Základní škola a mateřská škola Brno, Přemyslovo nám. 1, p. o.
Přemyslovo náměstí 89/1,
627 00 Brno