Vánoční svátky 2020 byly tentokrát díky koronavirové epidemii poněkud jiné, než jsme byli zvyklí. Pandemie ovlivnila oslavu těchto svátků v mnoha rodinách. Tentokrát se téměř neobjevovalo zbrklé nakupování dárků a předhánění, kdo sežene dražší dárek. Hodně lidí vše řešilo přes e-shopy, takže tradiční návaly davů nakupujících v obchodních centrech byly spíše výjimkou.

Vánoce ale nejsou jen dárky.

Obava z možné nákazy nejbližších značně omezila návštěvy příbuzných. To se samozřejmě i odrazilo i na množství zásob jídla ke svátečnímu hodování.

Každopádně ale nechybělo sledování pohádek v televizi, zdobení vánočního stromečku, uklízení domácností a pečení vánočního cukroví a příprava svátečních pokrmů.

Jednou budeme vzpomínat na Vánoce 2020 jako na Vánoce plné obav i nadějí na lepší časy.

Vánoce očima dětí naštěstí zůstaly v takové podobě, v jaké mají být.

Dokazují to i obrázky, které namalovali žáci 4. A.

PaedDr. Jarmila Balejová