Druhou květnovou neděli si připomínáme svátek našich maminek. Je to den, kdy se vzdává pocta matkám a mateřství. Obdobné svátky po celém světě existovaly již dávno v historii, např. ve starověkém Řecku se slavil svátek plodnosti a matek, spojený s uctíváním pohanské bohyně Rhey (Kybelé), matky bohů. V 16. století se v Anglii oslavoval svátek matek pod názvem Mateřská neděle a připadal na postní dobu před Velikonocemi. V Československu se začal slavit tento den v roce 1923. Jeho propagátorkou byla Alice Masaryková.

Po druhé světové válce byl postupně zatlačován do pozadí oslavami Mezinárodního dne žen (slaveného vždy 8. března). Po roce 1989 se opět začal slavit veřejně. MDŽ se ale zachovává také, podobně, jako v jiných zemích. V některých zemích se oba svátky sloučily.

I my, jsme chtěli, ve školní družině, uctít poctu maminkám, a proto jsme s dětmi vymysleli malá překvapení v podobě košíčků a přáníček. Malí školáci se na tuto činnost velmi těšili.

Vše jsme si s předstihem nachystali, aby děti mohly pracovat.

Košíčky jsme vyráběli z barevných papírů, které jsme z části rozstříhali na proužky, slepili a vyzdobili veselými kytičkami a motýlky.  Děti si vybíraly různé motivy dle vlastní fantazie a kreativně pracovaly.

Do přání vepsaly svá srdečná přání, které nás dojaly. Děti měly velkou radost a těšily se, až tato malá překvapení maminkám předají.

Další aktuality ze ŠD naleznete v Sekci aktuality ŠD.

Šárka Hladká