S žáky 8. ročníku jsme se virtuálně podívali do elektráren s obnovitelnými zdroji energie od skupiny ČEZ. Prohlídka byla vysílána živě z televizního studia, které mělo plno interaktivních prvků. S žáky jsme si tak mohli udělat online výlet do míst, kde vzniká elektřina.

Navštívili jsme vodní elektrárnu Hučák a Štěchovice, vyvezli jsme se výtahem až na vrchol větrné elektrárny, vysvětlili si, na jakém principu fungují solární elektrárny nebo naše přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně. Žáci využili znalosti o energiích z fyziky a jejich využití v praxi.

Odborníci jim předvedli, že energie mohou pocházet z obnovitelných zdrojů, zmínili jejich výhody a nevýhody. Na dotazy žáků odpovídali profesionálové z oboru, kteří se připojili do studia.

Návštěva byla velmi interaktivní. Byli zde přítomni i žáci z jiných škol, se kterými jsme navzájem soutěžili. I když byla návštěva pouze virtuální, žáci si z ní odnesli spoustu zážitků a nových vědomostí.

Mgr. Pavla Rousová