VIDA!

Učení + hra + zábava = VIDA! aneb učení formou zábavy

V pátek 7. října se všichni žáci naší školy kromě prvňáčků přesunuli do zábavního parku “VIDA!”. V areálu zábavního parku je přes sto sedmdesát interaktivních exponátů, se kterými mohou návštěvníci manipulovat a vyzkoušet jejich funkce. Díky tomu mohli naši žáci poznat a seznámit se se základními přírodními jevy a lépe porozumět světu kolem nás. Mezi nejzajímavější určitě patří zemětřesná deska, oceán v lahvi, simulátor podvodně, model lidského srdce a rotující místnost. Vystavené exponáty jsou ve čtyřech sekcích: Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět.

Kromě návštěvy expozice byl pro žáky připraven i doprovodný program s mnoha pokusy. Žáci druhých tříd zkoumali miniaturní svět, který pozorovali mikroskopy. Třeťáci poznávali svět barev, dověděli se, jak vnímá barvy lidské oko. Vyzkoušeli si, jak své okolí vidí hmyz. Svoje vlastní smysly si vyzkoušeli žáci čtvrtých tříd, porovnávali také svoje smyslové vnímání s ostatními. Šifrovací hra Chytřejší než Holmes byla připravena pro žáky 5., 6. a 7. tříd. Během ní se blíže seznámili s exponáty a s jevy, které představují. Tato hra prověřila i jejich schopnosti logického myšlení a spolupráce při řešení nejrůznějších úkolů. Magnetickou přitažlivost si vyzkoušeli osmáci a mohli si pomocí pokusů „osahat“ magnetické pole. Deváťáci řešili případ vraždy mladé vychovatelky Megan v programu Mladý detektiv a vyzkoušeli si některé kriminalistické expertizy, jako je například daktyloskopie.

Pro všechny bylo připraveno i Science show v Divadle vědy.

Dopoledne bylo úžasné a mnohé děti byly jak v „sedmém nebi“. Malí i velcí měli o zábavu postaráno a určitě se nikdo nenudil. I my dospělí jsme si „oživili“ zapomenuté vědomosti.

PaedDr. Jarmila Balejová

Kontakty

Základní škola a mateřská škola Brno, Přemyslovo nám. 1, p. o.
Přemyslovo náměstí 89/1,
627 00 Brno

telefon 1:548 212 014
telefon 2:548 217 558
ředitelna a fax: 548 217 641

ID datové schránky: 7kw4f7g

reditelka@zspremyslovo.cz

Projekt OPVVV

Czech Dalton

Czech Dalton

Archiv příspěvků

Fotogalerie

HER_04_2017-04 her_10_2016-8 HER_0092 HER_0069 HER_0063 HER_0028 HER_0025 HER_0019