Tak jako loni tak i letos jsme se s žáky 1. a 2. stupně rozhodli rozdávat radost vánočními písněmi. V prosinci 2019 jsme absolvovali několik koncertů. První vystoupení sboru proběhlo na naší domovské půdě – na Vánočním jarmarku. Tato akce se pomalu ve škole stává tradicí, proto jsme nemohli chybět ani my! Návštěvníci mohli zhlédnout rozmanité výrobky, které žáci vytvořili v rámci projektového dne. Kdo se chtěl naladit na vánoční atmosféru, mohl si s námi zazpívat známé melodie spirituálů a koled.

Vánoce jsou svátky klidu a míru. Svátky, kdy je rodina pospolu. Ne pro každého je to však radostné období. My si to uvědomujeme, a proto jsme chtěli přinést „vánočního ducha“ a dětskou radost do Pečovatelského domova pro seniory Ondřeje Veselého, který každoročně navštěvujeme. Doufáme, že se nám podařilo všem zpříjemnit adventní čas.

Mezi akce, na kterých pravidelně vystupujeme, patří také Slatinské Vánoce. Ani tento rok nebyl výjimkou. Nově jsme se však zúčastnili programu „Vánoce přicházejí“, který organizuje už desátý rok ZŠ a MŠ Brno, Křenová. Koncert se pořádal v Chrámu Spasitele v Židenicích a vystoupilo zde celkem 7 brněnských škol. I když zpívání v neznámém prostředí bylo pro nás výzvou, jsme rádi, že jsme překonali naše prvotní obavy. Načerpali jsme zde nové písně a nabili se dobrou náladou, která ze všech účinkujících sálala.

Mgr. Veronika Dudešková