Vánoční dílny

Již dlouho se nám nestalo, aby projektový den probíhal zároveň na 1. i 2. stupni. Tentokrát k tomu však byla dobrá příležitost, protože jsme si letos pro rodiče místo koncertu vymysleli vánoční jarmark, na který je třeba se připravit. A tak v úterý 21. 11. 2017 se všechny třídy proměnily v dílny, kde se vyráběly výrobky s vánoční tematikou.

Na prvním stupni dílny organizovaly třídní učitelky, na druhém stupni měli žáci možnost zapsat se na dílnu ke dvěma vyučujícím. Tedy první tři hodiny žáci tvořili jeden výrobek a další tři hodiny potom druhý. V nabídce byla batika, drátkování, korálkování, výroba vánočních ozdob, květin z organzy a mnoho dalších. Některé výrobky byly náročné na zručnost, ale žáci se tak alespoň měli možnost naučit něco nového a vyzkoušet si různé techniky výroby dárkových předmětů.

A vzhledem k tomu, že se celý den pracovalo především rukama, čas rychle ubíhal a brzy byl konec. Jak to všechno dopadlo a co kdo vyrobil, můžete na vlastní oči vidět 19. prosince na vánočním jarmarku, na který všechny srdečně zveme.

Mgr. Lada Mazálková

2018-05-22T19:34:27+00:00