Dne 26. května se žáci 1.A vydali na svůj první školní výlet. Cílem byla koňská farma u obce Podolí. Po krátké procházce kolem Zukalova rybníku a mírném stoupání do kopce jsme dorazili k farmě Arpitha.

Všechny děti se těšily především na koníčky a na to, že se budou moci na nich svézt. Čekalo na nás ale mnohem více zvířátek. Měli jsme velké štěstí a viděli pětidenní hříbě, nedávno narozené tele a několik malých kůzlat. Také krávu, která už měla každou chvíli další telátko porodit. Kromě toho jsme si mohli prohlédnout ovce a kozy, slepice s kohoutem, oslíka a samozřejmě hlídače celé farmy psy. Paní majitelka farmy nám vše ukázala – stáje, chlívky i kurník, a pak jsme se šli podívat do výběhu koní.

Největším zážitkem pro všechny děti bylo kartáčování koníků a samozřejmě svezení se na jejich hřbetu.

Po cestě zpět do Podolí si děti ještě zahrály stopovanou a postavily pro skřítka Envíka (skřítek dětí z lesní školky, která je součástí farmy) a našly si za odměnu drobný dárek.

Celý výlet byl zajímavý a velmi poučný a moc se nám všem líbil.

PaedDr. Iveta Mervartová