Stalo již tradicí uspořádat na konci školního roku pro děti 1. stupně sportovní dopoledne. Letos tato akce měla i trochu jiný význam. Vzhledem k tomu, že od 11. března byly v ČR všechny školy plošně zavřené z důvodu koronavirové pandemie a 25. května někteří žáci do školy zpět nenastoupili, měli všichni jedinečnou příležitost v rámci tzv. socializace potkat se svými spolužáky a učiteli právě v tento den. Proto letos sportovní den posloužil zároveň i jako setkání s kamarády.

Sportování bylo rozděleno do dvou dnů, aby se zamezilo shromažďování většího počtu dětí.

Galerie z akce k prohlédnutí zde.

Žáci 1. – 3. tříd sportovali v pondělí 22. června a další den byla připravena sportovní stanoviště na školním hřišti u ZŠ a MŠ Jihomoravské náměstí pro čtvrťáky a páťáky. Na hřišti vládla sportovní a přátelská atmosféra. Také počasí malým sportovcům přálo teplými a slunečnými dny. Na rozdíl od minulých ročníků, kdy sportovní disciplíny zajišťovali žáci devátých tříd, se letos o organizaci postarali učitelé a asistenti pedagogů.

Celkové pořadí závodníků se řídilo podle dosažených výsledků a v závěru dopoledne došlo k vyhlášení nejlepších sportovců.

Všem vítězům blahopřejeme.

PaedDr. Jarmila Balejová