Jelikož nás současná situace připravila o osobní kontakt s dětmi a úplně zrušila tělesnou výchovu, rozhodli jsme se spustit dobrovolnou výzvu – Říkám gauči ne!

Kromě školní výuky by se zejména dnes nemělo zapomínat na sport, pohyb a celkově zdravý životní styl. A přesně o tom je tato výzva.

Žáci 5. – 9. ročníku měli během listopadu možnost každý den sbírat BODY za:

• sportovní aktivitu (20 minut) nebo procházku venku (40 minut)
  • odložení a nepoužívání všech elektronických zařízení 1 hodinu před spaním
  • otužování – minimálně 1 minuta ve studené sprše (ideálně hned ráno)
  • přečtení/zhlédnutí inspirativních sportovních příběhů ze zaslaného seznamu.

Mimo výše zmíněné body mohl každý účastník výzvy získat plusový bod za vyhlášenou „minivýzvu“ (například omezení pití sladkých nápojů pouze na vodu).

Hlavním záměrem je motivovat děti k pohybu, dát jim možnost otestovat svou vlastní vůli, inspirovat je skutečnými sportovními příběhy, pobídnout je k smysluplnému využití času než na mobilech či počítačích a hlavně se BAVIT.

Při spouštění výzvy jsem si říkal, že 30 dětí bude skvělá účast…Přemysláci ale ukázali, že jsou fantastičtí. Dnes je zapojeno 64 žáků a 4 učitelé. Zároveň se z žákovského tábora ozývala vyjádření jako „Jdu do toho, protože vím, že vás porazím!“, takže to dostalo ještě větší náboj a teď se pereme o každý bod.

Tak uvidíme, jak to všechno dopadne. Každopádně obrovskou vůli a odvahu ukázali všichni zapojení už teď.

Mgr. Filip Jícha