Lipka je školské zařízení, které se věnuje environmentální výchově a vzdělávání. Na dobrodružnou cestu do Soběšic, do pracoviště Lipky Jezírko, se v únoru vydali žáci 6. B. Žáky tam čekal výukový program Potravní vztahy a fotosyntéza, kteří vedli lektoři Lipky.

Žáci si vyzkoušeli divadelní dramatizaci fotosyntézy (zvládli zahrát nejen Slunce, ale i listy, kořeny, cévní svazky apod.), lovili a určovali bezobratlé živočichy v kompostéru i v lese, hráli si na jeleny a vlky, poslechli si krátký výklad o potravních vztazích mezi organismy a zkusili přijít na to, jak vzniká humus a co potřebují rostliny k životu. Nejlákavější a nejzábavnější pro žáky samozřejmě bylo zamrzlé jezírko. Po programu nás čekal neméně náročný přesun zpět ke škole a pak už jen zasloužený víkend.

Mgr. Anna Ogrocká, Ph.D., Mgr. Patrik Vrábel