I když je podzim stále u moci, přípravy na vánoční jarmark jsou v plném proudu. V pátek 8. listopadu 2019 proběhl v naší škole projektový den, během kterého jsme vyráběli nejrůznější vánoční dekorace a dárečky. Žáci si během dopoledního tvoření vyzkoušeli různé techniky a typy práce a pracovali s rozmanitými materiály od papíru až po přírodniny.

Ve třídách prvního stupně probíhal projektový den v třídních kolektivech. Páťáci si vyrobili svícny, věnečky ze sušeného ovoce, dekorativní stromečky, přáníčka a dárkové krabičky. Žáci 4. tříd nejprve zdobili plechovku omotáváním provázku. Ač byla tato činnost pro děti náročná, všechny ji zvládly skončit hnány vidinou druhé části – totiž vlastním zdobením. Vytvořily tak decentní doplněk do domácnosti, za který by se nemusela stydět kdejaká hospodyně. Ostatní výrobky byly spíše dekoračního charakteru.

Z korku žáci vyráběli andílky k zavěšení na vánoční stromeček. Krásné jemné věnce naaranžovali tak, aby byly vhodné na ozdobení dveří. Projektový den čtvrťáci uzavřeli vánočním přáním, na které vyšili motiv vánočního stromku. Druháci se nejprve na projektový den posilnili společnou snídaní, aby lépe zvládli náročný den. Během dopoledne si vyrobili betlém z lékařských špachtlí, vytvořili ze zavařovací sklenice vánoční svítilničku, poskládali z papíru malé svíčky jako ozdoby na stromeček a ozdobili dárkovou tašku na vánoční dárečky.

Žáci druhého stupně si mohli vybírat z mnoha dílen, ve kterých vyráběli vánoční dekorace, přáníčka, svícny, věnečky a mnoho dalších výrobků.

Fotogalerie Vánoční tvoření 2019

Přijďte se v úterý 3. prosince podívat, jak se to všem povedlo.

Mgr. Anna Kučeříková, PaedDr. Iveta Mervartová, PaedDr. Jarmila Balejová