Ve středu 29. září se žáci šestých tříd naší školy vypravili do Pavilonu Anthropos na výstavu Óóó indiáni. Byl tam pro ně připraven interaktivní výukový program, při němž se zábavnou a hravou formou seznámili s historií a kulturou původních obyvatel Severní Ameriky.

Během dvou hodin se formou prožitkových aktivit dozvěděli mnoho informací o každodenním životě indiánů, roli žen a mužů, výchově dětí, duchovním životě, obydlí, obživě, ošacení, řemeslném umění, hrách i válečnictví. Při práci v malých skupinách objevovali a shromažďovali informace o způsobu života a pohledu na svět různých indiánských národů. S výsledky své práce pak seznámili spolužáky. Na závěr měli příležitost zahrát si na hudební nástroje a vyzkoušet si indiánský oděv. Program proběhl pod vedením lektorky Dětského muzea. Žáci měli pro práci k dispozici tablety.

Mgr. Lenka Mikuláštíková