Na týden od 25. února do 1. března se už dlouho těšilo 40 dětí ze 3. a  4. tříd. Proč? Čekalo je každodenní lyžování v lyžařském areálu Olešnice na Moravě. Lyžařský kurz v této lokalitě pořádá naše škola již několik let a vždy jsou děti i učitelé- instruktoři  velmi spokojeni.  Přesto, že na okolních kopcích nebylo po sněhu už ani památky, na krásné široké sjezdovce ho leželo dostatečné množství.  Navíc celý týden dětem přálo i počasí. Svítilo sluníčko a bylo teplo.

Děti byly rozděleny podle výkonnosti do 4 družstev + několik úplných začátečníků. Během celého týdne se učily a zdokonalovaly ve svém lyžařském umění. Ti šikovnější pronikli do stylu carvingu. Poslední den všichni lyžaři absolvovali závod ve slalomu. Ti nejlepší si odvezli medaile.

Nejrychlejšími lyžaři ve svých kategoriích se stali:

1. družstvo: Jakub Obr
  2. družstvo: Matěj Hochmajer
  3. družstvo: Vendula Jirušková
  4. družstvo: Anna Brožová

Vítězům blahopřejeme.

A jak ohodnotili kurz Kuba, Oliver a Tadeáš ze 4. třídy:
„Bylo to super! Doporučujeme.“

Tak za rok zase.

PaedDr. Iveta Mervartová