Rekonstrukce školy 2014

Září je nejen první podzimní měsíc, ale znamená především začátek nového školního roku. Většina dětí určitě odpovídala na tradiční otázku, jak se těší po prázdninách do školy. Odpovědi jsou různé. Některé děti, hlavně prvňáčci, se do školy těší. Některým žákům se moc do školy nechce. Zároveň školákům začíná i brzké ranní vstávání. Ale, netýká se to jen dětí, i dospělým se často vstávat nechce.

Podívejme se na stávající školní rok trochu z jiné stránky …

Od září do června jsou to celkem 303 dny, ale do školy půjdou žáci jen 192 krát, takže na ně čeká 111 dnů volna včetně sobot a nedělí. Pak samozřejmě jsou ještě 2 měsíce prázdnin. Děti se navíc nemusí obávat, že se budou jen sedět v lavicích a učit se. Během školního roku se zúčastní nejrůznějších akcí, jako např. návštěvy divadla, kina, knihovny, výukových programů, připraveny jsou pro ně i sportovní dny, výlety a další zajímavé akce.

Představte si školní docházku třeba jako poznávání tajemného zámku s devíti komnatami, přičemž do první komnaty vstupují prvňáci plni očekávání, obav a těšení se na něco nového. Každá další komnata ukrývá mnoho nepoznaných a nových informací, znalostí, dovedností. Je jen na žácích, jak vše dokážou objevit, prozkoumat a zvládnout. Průvodci komnatami jsou jejich učitelé, kteří jim pomáhají a ukazují způsoby, jak se dostat dále. Obávanou komnatou je šestá, kam vystupují žáci do druhého poschodí zámku. V poslední komnatě se žáci musí rozhodnout, kam půjdou dále, jestli se budou věnovat dalšímu studiu, nebo se budou připravovat na řemeslo.

Na naše žáky čekají tyto komnaty v nově opraveném „zámku“. Celé prázdniny pokračovala rekonstrukce budovy školy a do dokončení chybí už jen jeden měsíc. Už teď do dálky svítí jasně žlutá a oranžová barva omítky. Brzy jistě zmizí lešení kolem školy a škola se zaskví v nové kráse.

Přejeme všem žákům, učitelům, správním zaměstnancům, ale také rodičům, ať je tento školní rok pro vás rokem pohodovým.

A když se něco někdy nepovede, tak neztraťte odvahu, vše společnými silami zvládneme!

PaedDr. Jarmila Balejová

Kontakty

Základní škola a mateřská škola Brno, Přemyslovo nám. 1, p. o.
Přemyslovo náměstí 89/1,
627 00 Brno

telefon 1:548 212 014
telefon 2:548 217 558
ředitelna a fax: 548 217 641

ID datové schránky: 7kw4f7g

reditelka@zspremyslovo.cz

Projekt OPVVV

Czech Dalton

Czech Dalton

Archiv příspěvků

Fotogalerie

HER_04_2017-01 her_10_2016-3 HER_0098 HER_0066 HER_0064 HER_0060 HER_0036 HER_0001