Čtvrteční odpoledne 4. dubna 2019 patřilo na naší škole našim budoucím prvňáčkům. Byl pro ně připravený pohádkový zápis, tentokrát motivovaný pohádkami o pejskovi a kočičce.

Zápis do první třídy by neměl být jen zkouškou školní zralosti, ale měl by být slavnostním a zážitkovým dnem pro předškoláky i jejich rodiče.

Během doby, kdy rodiče vyřizovali potřebné písemnosti, děti plnily úkoly, se kterými jim pomáhali naši deváťáci. Za každý splněný úkol si děti nalepovaly do domečku pejska a kočičky obrázky. Během cesty si mj. vyzkoušely svoji obratnost jako pejsek a kočička, skládaly rozstříhaný dort, hledaly ztracenou panenku a zdobily noční košilku podle vzoru. Poslední obrázek dostávali budoucí prvňáčci až u paní učitelky za básničku nebo písničku. Zároveň dokazovali, jak umí poznávat barvy, tvary, počítat do 5, zavazovat tkaničky, kreslit postavu a vyzkoušeli si řešit logické úlohy.

Většina dětí vše zvládla na jedničku. Některé děti ještě musí trochu trénovat výslovnost některých hlásek, zavazování tkaniček a správné držení tužky. Odměnou pro děti byl nejen domeček vyzdobený získanými obrázky, ale i pejsek nebo kočička z keramické hlíny, omalovánky s obrázky z této pohádky a další dárečky, které pro budoucí prvňáčky připravily děti a vychovatelky školní družiny. Doufáme, že předškoláčci i jejich rodiče odcházeli plni pěkných dojmů a zážitků.

Předškolákům přejeme pěkný poslední rok v mateřské škole a v září se na všechny moc těšíme. V příštím školním roce plánujeme dvě první třídy. Během zápisu jsme zjišťovali zájem rodičů a výuku matematiky metodou profesora Hejného.

Děkujeme rodičům 75 budoucích školáků, kteří přivedli své děti k zápisu do naší školy.

PaedDr. Jarmila Balejová