Máme se bát terorismu?

Tak na tuto otázku a související témata s námi přišel besedovat na slovo vzatý odborník Mgr. Eduard Krainer. Spolu s dalšími členy týmu PRESAFE, působí jako lektor bezpečnosti a prevence na školách. Účastnil se vojenských zahraničních misí a pozorování v rizikových oblastech ohrožených terorismem, pracoval v bezpečnostních složkách ČR a zabývá se ochranou člověka za Mimořádných událostí se zaměřením na možný teroristický útok.

Ve středu 23. 11. pro žáky deváté třídy během dvou hodin vyložil kulturně-politický přehled terorismu, jeho zdrojích i podobách, ale především nás lidsky a srozumitelně informoval o současných rizicích a hrozbách ve světě a u nás v Evropě.  Přednáška navázala na předchozí školení učitelů, jak se chovat v případě možného útoku, či za podobných mimořádných situací. Jak jsme se na přednášce dozvědeli, zde v Evropě žijeme v bezpečí a rizika jsou minimální, téměř nulová. Přesto získané informace patří v dnešní době k všeobecnému vzdělání a mohou se nám hodit v případě cestování, či zahraničního studia.

A jak se na to dívají naši deváťáci? :

…Tato přednáška byla velmi zajímavá. Líbilo se mi, že nám o tom vykládal bývalý voják, který se s terorismem setkal s bezprostřední blízkosti… J.P.

…O tyto témata jsme se doposud nějak nezajímali a věděli jsme o nich jen ze zpráv, a proto jsme byli rádi, že nám spoustu věcí objasnil. Uvědomili jsme si, že tady žijeme v bezpečí, oproti některým zemím, kde jsou útoky a mrtví na denním pořádku…  T.S. a M.J.

…V dnešní době, kdy je v médiích v módě vytvářet strach, jsem konečně slyšela objektivní názor člověka, který přišel do styku s obyčejnými lidmi, kteří jsou jiní jen v tom že vyznávají Islám. Někteří lidé si s Islámem spojují vše negativní co se v dnešní době děje, málokdo si uvědomuje, že jsou to právě Muslimové co v terorismem nejvíce ohrožených zemích umírají a trpí. Svět by před tím neměl zavírat oči. Týká se to nás všech… S.Y. 

Mgr. Patrik Vrábel

Kontakty

Základní škola a mateřská škola Brno, Přemyslovo nám. 1, p. o.
Přemyslovo náměstí 89/1,
627 00 Brno

telefon 1:548 212 014
telefon 2:548 217 558
ředitelna a fax: 548 217 641

ID datové schránky: 7kw4f7g

reditelka@zspremyslovo.cz

Projekt OPVVV

Czech Dalton

Czech Dalton

Archiv příspěvků

Fotogalerie

HER_04_2017-06 HER_04_2017-07 her_10_2016-8 HER_0051 HER_0066 HER_0064 HER_0028 HER_0024