Sobota 29. února, rádio hlásilo 8 hodin, a nad budovou základní školy Přemyslovo náměstí se stahovala mračna. Početná skupina žáků sedmých tříd se sešla vedle instituce společně s několika odvážnými učiteli.

Po vyřízení formalit se všichni naskládali do autobusu a za přítomnosti spousty slz rodičů i samotných žáků autobus vyrazil na cestu.

Pochmurné počasí zevnitř připomínalo spíše podzimní výlet než lyžařský výcvikový kurz. Po pár minutách již smutek z odloučení od rodičů opadl a začala týdenní jízda.

Dalším dnem začala výuka na lyžích a snowboardu přímo na svahu.

Sníh byl mokrý, těžký a pro všechny byly tyto podmínky velice náročné, ale přesto si to žáci i učitele užili. Žáci byli rozděleni podle výkonnosti do mnoha skupin a výcvikem je provázelo 5 zkušených vyučujících.

Ve večerních hodinách probíhaly přednášky o bezpečnosti, zimních sportech, vybavení atp. a po přednáškách následoval zábavní program.

Všichni se skvěle bavili. V průběhu týdne se odehrál mimo jiné i turnaj ve stolním fotbálku či ping pongu.

Poslední den na sjezdovce učitelé uspořádali závod ve slalomu, kterého se zúčastnili všichni žáci, a výsledky byly velice vyrovnané.

V pátek dopoledne nás čekal pouze úklid chaty, rozloučení s Orlickými horami a v autobuse jsme si společně zahráli ještě několik her.

Po příjezdu se žáci společně s rodiči rozutekli do svých domovů a tímto byl LVK ukončen.

Velké díky patří skvělé zdravotnici, paní doktorce Menčíkové, která se starala o zdraví žáků.

Bc. Tomáš Keprt