Na týden od 28. února do 4. března se už dlouho těšilo 40 dětí ze 4. a 5. tříd. Po dvouleté pauze uspořádala naše škola opět lyžařský kurz v lyžařském areálu Olešnice na Moravě. Do této lokality jezdíme již několik let a vždy jsou děti i učitelé – instruktoři velmi spokojeni.  Přesto, že na okolních svazích nebylo, jako již mnohokrát, po sněhu ani památky, na krásné široké sjezdovce ho leželo dostatečné množství.  Navíc celý týden dětem přálo i počasí. Noční a ranní mráz udržel sníh v dobré kvalitě a přes den na nás svítilo sluníčko a bylo příjemně teplo.

Děti byly rozděleny podle výkonnosti do 4 družstev. Nejpočetnější bylo tentokrát družstvo začátečníků. Během celého týdne se učily a zdokonalovaly ve svém lyžařském umění. Ti šikovnější pronikli do stylu carvingu.

Poslední den všichni lyžaři absolvovali závod ve slalomu. Ti nejlepší si domů odvezli medaile a sladkou odměnu. Některé děti si zpestřily poslední den karnevalovou maskou. Všechny děti byly odměněny malou sladkou odměnou za výdrž a píli, především začátečníci si zasloužili velkou pochvalu.

A už nyní se těšíme na „Lyžák 2023“.

PaedDr. Iveta Mervartová