Ve dnech 3. 2. -7. 2. proběhl lyžařský výcvikový kurz ve SKI areálu v Olešnici na Moravě. Zúčastnilo asi 40 dětí ze třetích a čtvrtých ročníků. Žáci byli rozděleni do čtyř skupin, kde každá skupina měla svého instruktora.

Z prvopočátku nám vůbec nepřálo počasí a o slunci jsme si mohli nechat pouze zdát. V pondělí a úterý nás bičoval ledový vítr společně s kapky deště. Žáci i učitelé byli první dva dny promrzlí, ale naštěstí zvládli toto pochmurné počasí ve zdraví. Ve středu přes Českou republiku přecházela studená fronta, při které se ochladilo, a podmínky pro lyžování byly téměř ideální. V odpoledních hodinách nás dokonce pozdravilo i sluníčko, které zvedlo všem zúčastněným náladu. V nočních hodinách zde mrzlo a vlekaři využili veškerou techniku na zasněžení areálu.

I přes nepřízeň počasí se všichni účastníci v lyžování velmi zdokonalovali, a tak v závěru kurzu již všichni bez problémů sjeli svah bez potíží. V pátek, v posledním dni výcviku, proběhl tradiční závod v super obřím slalomu, který si děti moc užily.

Bc. Tomáš Keprt