Stejně jako vloni se žáci 7. ročníku a několik starších spolužáků vydali ve druhém březnovém týdnu do Orlických hor na lyžařský kurz. Jejich útočištěm se opět stala chata Jedlová. Oproti loňskému roku se však museli vypořádat s nečekanými komplikacemi. Např. celodenním výpadkem proudu na chatě i v okolí (včetně lyžařského vleku) způsobeným nedělní vichřicí. Nebo poruchou na zařízení vleku, díky které děti sebraly síly k výšlapu svahu a následnému sjezdu. Náhradními svahy pro výcvik se proto 2x staly sjezdovky v lyžařském areálu Deštné. Kromě těchto technických závad letošní kurz prověřilo i velmi proměnlivé počasí, od deště, přes sluníčko, až po sněhovou vánici.

Kromě zkušenějších lyžařů a snowboardistů se kurzu zúčastnilo i několik začátečníků, kteří se s výcvikem zdárně poprali. Žáci se pobavili při večerních hrách, které si sami připravili, a také se dozvěděli něco o bezpečném pohybu na horách a vhodném lyžařském vybavení.

I přes náročnější organizaci si všichni lyžák užili a domů se vrátili spokojení a hlavně bez úrazu.

I. Mervartová, P. Kovář