Ani hodiny výtvarné výchovy v období pandemie nezůstávají bez povšimnutí. Žáci v rámci distanční výuky projevují tvůrčí výtvarnou činnost. Jelikož někteří z nich nemají doma k dispozici výtvarné pomůcky, přizpůsobujeme tomu i samotné úkoly. Žáci tak využívají běžných předmětů, které mají doma k dispozici. Tvorba je založená především na práci s novými médii a prostředím, ve kterém žáci tráví teď nejvíce času.

CELÁ GALERIE ZDE

Jednou z výtvarných činností bylo proměnit každodenní pohled na předměty kolem nás v nevšední. Žáci pozorovali předměty, budovy a přírodu přes sklo s vodou, kdy dochází k proměně již známého pohledu. Chce to jen pozorné oči, špetku nápaditosti a neobyčejné kouzlo všedního okamžiku objevíte všude kolem sebe.

Mgr. Pavlína Vyhnálková,
učitelka výtvarné výchovy