I když právě začíná nový školní rok, vzpomeňme na konec minulého školního roku. V červnu se nejen uzavírají známky, předávají učebnice, ale konají se i školní výlety. Žáci prvních a druhých tříd se vydali na hrad Veveří, kde v červnu probíhal program s názvem „Komedianti na káře“.

V rámci tohoto programu si mohli všichni vyzkoušet různá středověká řemesla (např. zdobení látky potiskem),  vystřelit si z kuše nebo z luku. Pro děti byla připravená i výtvarná dílna, ve které si zdobily odlitek ze sádry. V žonglérské dílně si děti vyzkoušely svoji obratnost a postřeh. Kluky ale nejvíc asi bavila zbrojnice, kde byla výstava replik chladných zbraní. V rámci programu se v areálu u hradu Veveří odehrálo divadelní představení s názvem „Cirkus, divadlo pro děti s kejklíři a loutkami“.

Během doby strávené na místě připraveného programu bylo možno zakoupit si občerstvení a různé suvenýry. Na závěr programu se děti zúčastnily prohlídky hradu Veveří s průvodcem.

Program byl nabitý mnoha aktivitami, ve kterých si každý mohl najít to, co se mu nejvíc líbilo a zároveň poznat mnoho nového. K úspěchu pomohlo i krásné letní počasí.

PaedDr. Jarmila Balejová