Je středa 18. listopadu a v ulicích jsou opět vidět děti s aktovkami. Po koronavirové karanténě začali prezenční školní výuku prvňáčci a druháci. O několik dní později se k nim přidávají žáci 3. – 5. tříd a střídavě i žáci druhého stupně. Školáci se radostně vítají a zdálky už na sebe mávají. Radují se z toho, že se po více jak měsíční pauze zase spolu setkávají se svými spolužáky.

Kdo se na tuto chvíli těšil nejvíc?

Žáci? Rodiče? Učitelé?

Asi všichni stejně.

A zde jsou názory malých školáků:

„Ve škole mě to baví víc než doma. Jsem rád, že zase vidím kamarády. Už jsme s panem učitelem stihli udělat adventní kalendář.“ Filip (3. B)

„Moc se mi tu líbí a je to super. Mám tu kamarády a hodně se toho naučím. Baví mě indické násobení a už umím vyjmenovaná slova po B. Také přestávky jsou bezva. Škola je super.“ Terezie (3. B)

„Příchod do školy byl už potřeba, na to jsem se moc těšil. Doma mě dělání úkolů moc nebavilo. Líbilo se mi jen, jak jsme se učili přes internet. Škola je lepší.“ Adam (3. B)

PaedDr. Jarmila Balejová