Jaký byl a jaký bude?

Ani jsme se nenadáli a nový školní rok je tu. Po deseti měsících, které se loni v září zdály dlouhé, se dá říct, že utekly jako voda.

Dovolte mi alespoň jen malé ohlédnutí za koncem minulého školního roku. Poslední měsíce byly nabyté nejrůznějšími akcemi.  Kromě škol v přírodě a výletů si žáci 1. stupně prožili tzv. Den bez úrazů, který každoročně pro ně připravuje DDM Fantázie.  Během této akce si děti mj. připomněly, jak předejít nejrůznějším úrazům a jak se bezpečně chovat na komunikacích a v přírodě.  Za splněné úkoly či dobrou spolupráci získaly třídní kolektivy jeden druh chráničů na postavu chlapce, aby si uvědomily, že ochrana a prevence před úrazy je velmi důležitá.  Další vydařenou akcí byla školní akademie ve středu 17. 6. (viz článek Celá škola zpívá). Stalo se již tradicí, že žáci devátých ročníků spolu s panem učitelem Kovářem připravují na konec roku pro děti 1. stupně atletické dopoledne. Také tentokrát to nemělo chybu a akce byla velmi zdařilá.

Ve čtvrtek 25. 6. byla pro všechny žáky naší školy uspořádána na rozloučení se školním rokem Zahradní slavnost, její program měli na starosti žáci 8. a 9. ročníků. Slavnost byla skvělá a všichni ji jen chválili. Určitě výčet všech zdařilých akcí není úplný, ale hlavní je to, že jsme úspěšně skončili školní rok a zaslouženě odcházeli na prázdniny.

Dva měsíce však nezůstávaly školní třídy tiché a opuštěné. Vymalované třídy a chodby září čistotou a novotou. V úterý je poprvé po dlouhé době zaplnilo štěbetání žáků.

Věřím, že letošní žhavé léto si všichni užili podle svých plánů, prožili nádherné chvíle se svými nejbližšími, odpočinuli si, načerpali nové síly a relaxovali během prázdninového volna.  V neposlední řadě plni zážitků a dojmů úspěšně zahájili další školní rok.

Přeji všem žákům i jejich rodičům, kolegům i správním zaměstnancům, aby nový školní rok prožili v klidu, pohodě a vzájemné spolupráci.

PaedDr. Jarmila Balejová

Archiv příspěvků

Základní škola a mateřská škola Brno, Přemyslovo nám. 1, p. o.
Přemyslovo náměstí 89/1,
627 00 Brno

telefon 1:548 212 014
telefon 2:548 217 558