Každoročně naše škola organizuje setkání se seniory v Odlehčovacím zařízení ve Slatině. V minulých letech děti zpívaly a hrály, předčítali, nebo si přišly za babičkami a dědečky jen popovídat. Nic z toho ale letos nebylo možné. Zpívat jsme nemohli ani ve škole, osobní návštěvy v těchto zařízeních také nepřipadaly v úvahu. Děti na seniory nezapomněly, naopak si dělaly starosti, jak odloučení od svých blízkých zvládají.

Žákovská banda – kroužek, který už několik let u nás ve škole úspěšně funguje – se však nechtěla vzdát možnosti seniory pozdravit a popřáti jim k vánocům. A protože máme pro potřeby výuky nově k dispozici kvalitní diktafony, mikrofon a program pro stříhání zvukových stop, “banďáci” se pustili do práce. Děti si připravily vzkazy, pozdravy a vánoční přání a tak trochu si zahrály na nahrávací studio:  Vzkazy zaznamenaly a společně jsme ji trochu upravili a spojili v jednu nahrávku.

Do odlehčovacího zařízení byla doručena před vánočními svátky i s vlastnoručně vyrobenými přáníčky. Reakci seniorů děti bohužel neviděly, ale vědomí, že dělají něco dobrého a užitečného, jim bylo dostatečnou odměnou. Jistě, dětské hlásky a přáníčko na nočním stolku, nakreslené a napsané dětskou rukou, musí potěšit každého. I já doufám, že díky tomu senioři prožili radostnější a pohodovější vánoce.

Pavla Kočí, vedoucí kroužku Žákovská banda