Hurá do Vídně

Pro velký loňský úspěch jsme letos s žáky druhého stupně zopakovali celodenní poznávací výlet do krásně nazdobené vánoční Vídně. Ve středu 6. 12. 2017 jsme brzy ráno vyrazili autobusem od školy směr Mikulov – Poysdorf a naší první zastávkou byly velkolepé zahrady v zámku Schönbrunn.

Po procházce zahradami a okolím zámku jsme se přesunuli k chrámu sv. Štěpána (Stephansdom), který jsme i navštívili. Poté následovala prohlídka přilehlých vánočních trhů s tradiční ochutnávkou všech možných dobrot, jako např. pomerančový a jablečný punč, horká čokoláda, preclíky, perníky, smažené bramborové spirály a jiné speciality. Také zde byla spousta stánků s různými tradičními řemesly, a děti tak měly možnost přivézt domů originální dárky.

Dále jsme se procházkou přes Hofburg a Maria-Theresien Platz přesunuli na prohlídku vodního světa v Haus Des Meeres. Tento unikátní vodní park s mnoha zajímavými zvířaty nejen z podvodního světa byl opravdu velkou atrakcí. Během tříhodinové návštěvy jsme měli možnost pozorovat spoustu mořských ryb, rejnoků, žraloků, murén a vodních želv v expozici obřího akvária. Cestou vzhůru na střešní vyhlídku jedenáctipatrovou budovou jsme prohlíželi také různé doprovodné výstavy unikátních plazů a obojživelníků. Když jsme vystoupali až úplně nahoru, na chvíli jsme oněměli úžasem. Vídeň je opravdu velká! Počasí nám přálo, a tak jsme se kochali. Na závěr nás čekalo finále v podobě večerní nádherně rozsvícené Vídně s hlavními vánočními trhy „christkindlmarkt“ u vídeňské Rathaus.

Pak nás čekal už jen vyhřátý autobus a návrat domů.

A jak se tam líbilo našim žákům?

„Výlet byl plný poznání a návštěv krásných míst. Ve Vídni člověk přijde k vánoční náladě raz dva.“

„V Haus Des Meeres byly rybičky, které okusovaly ruce.“

„Po návštěvě Stephansdom a vánočních trhů, jsme zavítali do zoologické zahrady Haus Des Merees. Poznali jsme spoustu druhů mořských živočichů, ale také hadů a pavouků. Nejvíce nás ale zaujala vyhlídka na střeše muzea, kde jsme při západu slunce viděli celou Vídeň jako na dlani. Po návštěvě muzea jsme se prošli k radnici na nejznámější vánoční trhy ve Vídni. Celý výlet se moc vydařil a všichni jsme si ho užili.“

Mgr. Patrik Vrábel, Mgr. Martina Albrechtová

2018-05-21T17:10:09+00:00