V týdnu od 1.  do 5. 11. 2021 měla část žáků třídy 4. A za úkol vyrobit z papíru netopýry a ústně je popsat v anglickém jazyce – česky netopýr/anglicky bat – vztahující se k Halloweenu. Velmi zdařilé výtvory těchto žáků můžete zhlédnout v doprovodných fotkách.

Jednoslovný název Halloween pravděpodobně vznikl zkrácením původních názvů pro slavnost v předvečer svátku všech svatých. Slaví se každoročně poslední říjnový večer, tedy vždy 31. října, v předvečer křesťanského svátku Všech svatých (All Hallows‘ Day) a zachoval se především v anglosaských zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku a Austrálii.

Děti se oblékají do strašidelných kostýmů (costumes) a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo něco provedu) a „koledují“ o sladkosti (sweets). Tradičními znaky Halloweenu jsou vyřezané dýně (pumpkins) se svíčkou uvnitř, zvané jack-o‘-lantern, dále čarodějky (witches), duchové (ghosts), černé kočky (black cats), košťata, oheň, příšery, kostlivci, sovy, výři atd. Typickými barvami jsou oranžová a černá, oranžová symbolizuje podzim a černá temnotu a smrt.

V rámci tohoto svátku se žáci v hodině anglického jazyka naučili jak již výše zmíněná slovíčka, tak se i zaposlouchali do písně s názvem „At Halloween“.

Mgr. Martina Albrechtová