Příjemný start do nového školního roku jsme zažili se žáky 8.A a 8.B, když jsme se začátkem října vydali na exkurzi do Vida centra. Exkurze byla zaměřena na pokusy z chemie a fyziky. Žáci si nejprve vyzkoušeli práci v chemické laboratoři, a poté zhlédli divadelní představení (8.B Detonátor a 8.A Ucho). Exkurze byla zakončena prohlídkou expozice Vida centra, kde si žáci mohli vyzkoušet různé přírodovědné zákony na vlastní kůži.

Mgr. Iva Slezáková

Ve Vidě jsme začali programem v laboratoři. Tam se mně líbily pokusy se suchým ledem. Poté jsme si mohli projít celé centrum. Měli tam i letecký simulátor. Používá se, aby kosmonauti mohli letět do vesmíru. Potom jsme šli do Vida divadla, kde jsme zažili ukázku pokusů na téma Zvuk a herce (Hz). To bylo velmi zajímavé, protože jsem se dozvěděl, kolik slyšíme Hz (20 Hz – 20 000 Hz). Ve Vidě se mi moooc líbilo.

Jakub Steklý, 8.A