Hned ze začátku školního roku se obě čtvrté třídy zúčastnily výukového programu Empík cyklista. Speciální autobus nás dovezl na dopravní hřiště Riviéra, kde si nás převzali městští policisté a seznámili nás s programem dne. Výukový program měl tři části: zopakování si značek a pravidel křižovatek pomocí videí a interaktivní prezentace, praktické ježdění na kole na dopravním hřišti, kde děti převedly získané znalosti na dovednosti, a jako třešnička na dortu byl test znalostí, který prokázal, jak na tom děti se znalostmi jsou.

Bylo to první setkání ze tří, které nás tento školní rok čekají. Výukový program pak bude při posledním setkání zakončen testem znalostí a dovedností z oblasti dopravní výchovy. Pokud žáci obstojí, dostanou svůj první řidičský průkaz – průkaz cyklisty. Navíc mohou být zařazeni do soutěže o hodnotné ceny.

Už teď se těšíme na další „cyklosetkání“ na Riviéře.

Mgr. Anna  Lukešová, PaedDr. Jarmila Balejová