Ve dnech 8. – 12. května 2019 jsme se s žáky II. stupně vydali na pětidenní poznávací pobyt do Anglie, kde jsme navštívili města Londýn a Oxford. Cílem zájezdu bylo setkání s jinou kulturou v co největší možné míře. Proto žáci zhlédli nejen vyhlášené památky, ale byli ubytováni i v anglicky mluvících hostitelských rodinách, tudíž měli možnost si procvičit cizí jazyk.

Zájezd jsme absolvovali letecky. Pro někoho to byla vůbec první zkušenost s tímto druhem dopravy. Po příletu na londýnské letiště Gatwick následovalo první dobrodružství – prohlídka městské části Westminster. Zde jsme zažili rušnou atmosféru tržiště Covent Garden, kde jsme zakoupili drobné suvenýry. Následující den jsme navštívili místa, na která se děti těšily nejvíce – monumentální London Eye, sídlo anglické královny Buckingham Palace a filmová studia Warner Bros, ve kterých si přišel na své každý fanoušek knih a filmů o Harrym Potterovi. Třetí den naší výpravy proběhl ve městě Oxford, který nás uhranul svými malebnými uličkami a gotickou architekturou. Právem je označován “městem snové nálady“.

Závěr putování po londýnských pamětihodnostech byl věnován tzv. srdci Londýna – City, proto nesměla chybět návštěva pevnosti Tower, katedrála svatého Pavla, z mostů pak nejikoničtější Tower Bridge a Millennium Bridge a návštěva galerie moderního umění Tate.

Celá galerie z výletu do Anglie po stopách Harryho Pottera zde

Během pobytu se prohlubovala i vznikala nová přátelství napříč všemi ročníky. Žáci si nadšeně vyměňovali své zkušenosti a zážitky, díky čemuž po celou dobu panovala dobrá nálada a zájem učit se novým věcem. Rádi bychom poděkovali CK Školní zájezdy za realizaci, rodičům za podporu a všem zúčastněným za dobrou energii, protože bez ní by náš zájezd nebyl takový, jaký byl.

Mgr. Veronika Dudešková