Jazyková organizace Goethe-Institut, známá nejen v Evropě, uspořádala pro učitele a učitelky, žáky a žákyně, kteří studují Německý jazyk digitální interaktivní program Den s Němčinou, který se konal online ve čtvrtek 22. dubna 2021. Programu se zúčastnili němčináři 7. B, 8. A a 8. B.

Co všechno bylo na programu?

Především spousta zábavy s němčinou a možnost naučit se mnoho nových věcí!

Dopoledne proběhl program pro žáky a žákyně základních a středních škol a odpoledne další vzdělávání pro starší děti, vyučující a studující. Den s němčinou byl zahájen v předvečer konání představením česko-německého kabaretu „to téma“: Moc a bezmoc.

Pro němčináře ve věku do 12/13 let byl na čtvrtek 22. 4. 2021 uspořádán exkluzivní koncert skupiny herrH ist da!, hvězdy německé hudby pro děti. Od žáků se očekávala aktivní spoluúčast. Při zhlédnutí videa přes platformu Vimeo byli žáci pobízeni hudebníkem k tanci a ke zpěvu v německém jazyce. Před zahájením akce jsem od pořádající jazykové školy obdržela studijní materiály, které mohu využít s žáky i ve výuce německého jazyka.

Pro němčináře osmých tříd, kteří se museli před konáním akce nejdříve přihlásit přes platformu Zoom, si interaktivní on-line program připravili hudebníci německé kapely Munich Supercrew. Goethe-Institut nám umožnil přímé spojení s Mnichovem. Kurt a Michie zpívali „live“ jen pro nás. Žáci měli možnost navázat během koncertu kontakt s hudebníky prostřednictvím chatu. Hudebníci zpracovávali komentáře ve svých rapech nebo poskytovali odpovědi na otázky mezi jednotlivými songy.

Kdo je Munich Supercrew?

Kapela Munich Supercrew si zvolila motto „Učit se německy jde lépe s beaty“. Munich Supercrew si klade za cíl udělat z výuky němčiny i digitální cestou vzrušující zážitek, na který se jen tak nezapomene a který bude žáky a žákyně motivovat k tomu, aby u učení vydrželi. K tomu jim pomohou beaty, pohyb a velká porce zábavy. Tým mnichovských muzikantů a jedné odbornice na didaktiku zaujme svými koncerty s aktivní spoluúčastí posluchačů a svými songy zejména ty, kteří se učí německy a mají znalosti na úrovni A1 a A2.

Akci Den s němčinou jsme si všichni pěkně užili!

Mgr. Martina Albrechtová, učitelka německého jazyka