Pátek 4. 10. 2019 byl pro naši školu neobvyklým dnem. Mnoho žáků i učitelů přišlo v elegantním oděvu. Nápad vznikl v Žákovské bandě, jejíž členky obešly třídy a vysvětlily dětem i učitelům, o co půjde.

V den “D” byly na chodbách a ve třídách k vidění dokonce dlouhé plesové šaty, pánský oblek, klobouk, kravaty, naleštěné boty. Šaty sice dělají člověka, ale na druhou stranu, jen hezké oblečení z nás lepší lidi neudělá. Proto jsme se toho dne snažili také mluvit spisovně a chovat se k sobě navzájem obzvlášť slušně a pěkně. Chlapci byli za gentlemany, dívky za dámy.

Nutno dodat, že to každý mohl pochopit jinak a ne všichni se zapojili.  Za pozornost stály zdánlivé maličkosti: v jedné třídě si například kluci dávali pozor, aby děvčatům galantně otevírali dveře a pouštěli je první do třídy. V 6. A jsme mluvili tak spisovně, že z toho bylo trochu divadlo. O přestávkách se skupinky elegánů a dam společně vyfotily, aby byl Den elegance zvěčněn. Sečteno podtrženo, na to, že podobná akce proběhla na naší škole poprvé, jsme si ji užili a některé z nás v něčem možná i  posunula dál.

Mgr. Pavla Kočí