Dne 23. 9. 2021 se uskutečnil atletický čtyřboj, který pořádala Základní škola Laštůvkova v Bystrci. Z našeho školního výběru byl sestaven pětičlenný tým chlapců a dívek z 8. a 9. ročníků. Závodu se zúčastnilo dohromady 10 chlapeckých a 9 dívčích týmů, přičemž mezi sebou soutěžily v následujících disciplínách: běh na 60 m a 1 km, skok do výšky/dálky, hod kriketovým míčkem/vrh koulí. Jako tým jsme do dalšího, tedy krajského kola, bohužel nepostoupili, ale můžeme se pyšnit individuálními úspěchy. O ty se postaral žák 8. B Martin Dobčák, který získal nejvyšší součet bodů ze všech disciplín, a vybojoval tak pro naši školu zlatou medaili a Pavla Kubíková z 9. A, která jako jednotlivec skončila na krásném bronzovém místě mezi děvčaty.

Pochvalu si však zaslouží všichni vybraní sportovci za úsilí, snahu a čestnou reprezentaci naší školy.

Zde krátké dojmy vítěze atletického čtyřboje Martina Dobčáka: „Moc jsem si to užil a jsem rád, že jsem byl vybrán za školu zrovna já a nezklamal jsem důvěru ve mě vloženou panem učitelem. S ostatními spolužáky jsme, myslím, předvedli velmi dobré výkony, ale bohužel to nestačilo na postup do dalšího kola. Doufám, že další závody se budou konat co nejdříve a pevně věřím, že tentokrát vyhrajeme všichni a postoupíme.“

Sportu zdar!

Bc. Petra Mlčochová