Ve středu 1. 12. a ve čtvrtek 2. 12. jsme se se žáky 8. A a 8. B vypravili do pavilonu Anthropos v Pisárkách po stopách předchůdců moderního člověka a lidské evoluce.

Zde nás již čekali zkušení průvodci, kteří nám k této unikátní expozici prozradili nejeden zajímavý detail.

Věděli jste například k čemu všemu sloužily známé neolitické sošky, jako je známá Věstonická venuše či Willendorfská venuše? Nebo že první nalezený předchůdce člověka dostal své jméno podle hitu skupiny The Beatles – Lucy In The Sky With Diamonds? Či že na Francouzské ulici v Brně byly při rekonstrukci vozovky nalezeny pozůstatky tzv. „brněnského šamana“? Toto vše a mnoho dalšího, se naši osmáci na výstavě dozvěděli.

Více již slovy žáků 8.třídy:

„Ve středu jsme navštívili Anthropos, nejlepší výstavu o pravěku a vývoji člověka v Evropě. Sbírku exponátů vytvořil převážně Karel Absolon. Nejslavnějším exponátem je Lucy a Věstonická venuše. Průvodce byl příjemný člověk a mluvil srozumitelně a stručně. Provázel nás po všech exponátech, od Australopithéka až po Homo Sapiens. Průvodce věděl spoustu věcí, mohl však být více interaktivní. Výstavu jsme si náramně užili“.

Mgr. Patrik Vrábel, žáci 8. třídy