Jak je každý rok zvykem, i my jsme chtěli uspořádat náš absolventský večírek, proto jsme nepodcenili přípravy a začali s nimi velmi brzy, asi někdy v říjnu. Nejdříve se začalo řešit naše taneční vystoupení. Stanovilo se, kdo bude s kým tancovat, ale to se na poslední chvíli ještě samozřejmě celé změnilo (jako spousta dalších věcí).

Začátky našich tanečních nácviků nevypadaly vůbec dobře, nikdo se moc nesnažil a nešlo nám to zrovna nejlépe. Proto nám naše třídní paní učitelka oznámila, že pokud nebudeme do konce týdne umět něco solidního, večírek nebude. A tehdy si všichni řekli ‚‚a sakra‘‘. Náš tanec pomalu začínal vypadat slibně. S blížícím se termínem konání, a to 23. února 2018, jsme pozvali všechny naše drahé paní učitelky a vážené pány učitele, spolužáky a samozřejmě i minulou devátou třídu.

Teď už ovšem k samotnému večírku. Vše nachystat jsme stíhali jen tak tak. Poté, co se všichni shromáždili, jsme je přivítali a oficiálně zahájili večírek naším připravovaným vystoupením, kterým jsme neočekávaně sklidili velký úspěch. Naši zdatní DJové pouštěli jednu písničku za druhou a díky paní učitelce Pokorové se všichni roztančili a zábava se rozproudila. Všichni mohli hlasovat o krále a královnu večera, čímž jsme pomalu přešli z rychlých písniček na ty pomalé a po nich se začali rozcházet domů.

Tímto bychom chtěli za pěkný večer poděkovat všem, co přišli, a těm, co se podíleli na přípravách, hlavně paní učitelce Dudeškové za pevnou vůli a ochotu s námi nacvičovat, naší třídní paní učitelce Mrázové za pomoc s organizací a také velké díky naší spolužačce Adrianě, bez které bychom se nebyli schopni na ničem domluvit.

Večer jsme si opravdu užili.

Král a královna večírku

Radim a Jana, 9. třída